Állás?

Figyelt kérdés
Jó a mozdonyvezető állás? Jelentkezek 50/F vagyok megfelelhet ez?

2021. máj. 11. 11:53
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

a 2020-as bértábla:

[link]

370000 bruttó 0-4 gyakorlatil évig a bér. erre még jön a műszakoótlék amivel 480-lesz ebből, plusz ünnepi pénz, plusz túlórák lehetnek még.

Persze ez bruttó

Az RCH-nál azt mondod 900 nettó (kifizetett), hát az max akkor van meg ha tényleg havi 40 napot dolgozol és van 3 gyerek, ergo nem fizetsz SZJA-t. Vannak jobban fizető magánvasutak is az RCH-nál, ott is úgy jöhet ki max a 900 nettó, hogy a karácsonyi prémiumot is visszaosztjuk 12-vel meg van 3 gyerek.

Mondjuk ha te annyit keresel ott, akkor jól bedolgoztad magad :D

2021. máj. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Ha még 450 is fizet (kétlem) összesen lófax ahhoz a felelősséghez és kimerültséghez képest amit el kell ott viselni. Lehet jobb munkákkal is ennyit keresni.
2021. máj. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

"kérek egy linket az álláshoz."

csak bértáblát tudok neked linkelni, az álláshirdetésekben nincs megadva bér... - minek is, nyilvános a bértábla.

2021. máj. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

igen... nem is maradtak soka azon a telephelyen ahol én is voltam, a kétharmada a kollégáknak felmondott. még az öregeje is.

csoda hogy van ember a személyvonatokra.

2021. máj. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
55%
19 év gyakorlattal megkeresed a bruttó 400 alapot bravó. Nekem egy 1 év után 370 a bruttó alapom.
2021. máj. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
és hol dolgozol? van nálatok felvétel? munkát keresek...
2021. máj. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
55%
Ott a MÁV menj oda.
2021. máj. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
55%

1. nem az vagyok aki neked támadt, hanem aki segített a bértáblával megoldani a vitátotkat

2. alkalmatlan vagyok mv-nek

2021. máj. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyeljtek, én, amíg csináltam, addig a MÁV-nél 450 alatt sose kerestem, persze ezt úgy, hogy kb a teljes túlórakeretet kidolgoztam. Ezzel alapból nem is lett volna gondom, engem a járművek minősége zavart, ezek a lepusztult nyomoronc mozdonyok elkeserítőek. A Flirt és KISS duóhoz nem volt szerencsém, azok már gondolom jobbak. Arra meg készüljetek, hogy akárhova mentek túlóra nélkül semmit nem fogtok keresni, mindig is abban volt a pénz.


A Rail Cargonál szintén, ellehet érni a 900k mindenféle ördöngősség nélkül ,nem kell senkit ismerni, vállalni kell amit bírsz, főleg a távoli fuvarokat, azok jól fizetnek. Azt jobban élveztem, bár, ott is eléggé megviselt már a géppark, ez elég sajnálatos. Annyiból nyugisabb meló, hogy nincs ember, nincs fejfájás.


Ha jól tudtok németül, akkor egyébként konkrétan Ausztriában kell munkát vállalni, ők elég jól tejelnek. Összességében én élveztem a melót, de szerintem kb 10 év elég belőle. Talán ha felújítanák a járműparkot jobb lenne. Vagy ha tényleg megépül ez a Visegrádi 4-ek által tervezett vonal, ott még lehetnek meglepetések.

2021. máj. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek:


2015-ről tudok saját tapasztalatot mondani. Pont 50 éves voltam akkor.

Motorvonat-vezetői tanfolyamot hirdettek, jelentkeztem. Nagyon alapos orvosi alkalmassági vizsgálat volt, a MÁV rendelő kb minden szintjét bejártam (legalább 10 szakorvost). Minden vizsgálat jól sikerült. Az utolsó a munkapszichológia (?) volt.

A pszichológus azt mondta, hogy ha 10 évvel fiatalabb kezdő lennék, vagy ha már 20 éve a szakmában dolgoznék, akkor simán engedélyezné. Így viszont nem.

Nagyon őszinte volt. Azt mondta, hogy szíve szerint beírná az álláshirdetésbe, hogy 40 éves korig várnak jelentkezőket, de ezt ugye nem tehetik meg, mert törvénysértő lenne.


Szóval erre a pályára már nulla az esélyed, de villanyos szakmával érdemes lehet más pozíciókra jelentkezni.

2021. máj. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!