Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún mi a jó válasz...

Állásinterjún mi a jó válasz arra, hogy miért mondtam fel a korábbi munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A héten megyek állásinterjúra, és már korábban is megkérdezték, hogy az előző munkahelyemen miért mondtam fel, így most is tartok ettől a kérdéstől. A pozíció amire jelentkeztem detto ugyanaz mint amit korábban csináltam és adja magát a kérdés, ha 99%-ban ugyanazt kellene csinálni, miért nem volt jó az előző munkahelyem. Az igazság az, hogy azért jöttem el, mert a főnök konkrétan csak kiabálni tudott, jó szava nem volt, mindenkit ugráltatott, és egyre több melót akart ugyanannyi fizetésért, ha pedig valaki ellent mondott, elkezdte kiutáltatni. De nem tudom mennyire jó ötlet egy új munka reményében a régi főnököt szidni. Előző állásinterjúkon olyanokat mondtam, hogy fejlődésre vágytam, előrelépésre vágytam stb. Ami valahol igaz is, de nem a teljes igazság. Jó ötlet elmondani, hogy a főnök miatt mondtam fel, vagy maradjak a régi sablon szövegnél? Nem tudom mások miket szoktak mondani.



#állás #munka #jelentkezés #állásinterjó
2021. máj. 12. 00:13
1 2
 1/16 anonim válasza:
90%
Én a sablon szöveget mondanám, nem tudhatod milyen emberrel beszélgetsz...
2021. máj. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
Nyugodtan mondd el az igazat. Ha tudják, hogy itt is ugyanilyen lenne a főnököd, mindkettőtöknek jobb. A legtöbb ember amúgy is a főnökkel való konfliktusok (vagy több pénz) miatt mond fel, nem fognak meglepődni.
2021. máj. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek igaza van, és pont ezért nem tudom mit mondjak. Tényleg nem tudhatom milyen ember ül velem szemben, másrészt viszont ha egy sablon szöveget mondok rájönnek hogy nem mondok igazat. Egyik se jó kezdés.

Mondjuk kiindulva a régi főnökömből ő szentül meg volt róla győződve, hogy ő mennyire jó mindenkivel.

2021. máj. 12. 00:37
 4/16 anonim ***** válasza:
39%
Monddel hogy nem jöttél ki a fönökkel, de semmikép ne szid a volt fönököd.
2021. máj. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%
Egyszerűen megmondod az igazat. Valóban nem tudhatod kivel fogsz beszélgetni, általában leszokták csekkolni a jelentkezőket hogy milyen volt a régi helyen és kiderülhet hogy mi az igazság. Könnyű lebukni ha kamuzol. Egyszerűen megmondod hogy mi volt, sokkal könnyebben fogsz tudni erről beszélni és egy normális HR-es vagy felvételiztető simán leveszi hogy rém őszinte vagy ami mindenképp jó pont. Én ezt tapasztaltam meg mert jártam hasonlóan bár az én esetemben inkább a kollégák magatartása miatt döntöttem a váltás mellett a főnökömmel túl nagy bajom nem volt mert normális volt, csak ha volt valami nézeteltérés az alkalmazottak közt nem igazán akart rendet csinálni hanem ránk hagyta hogy oldjuk meg magunk közt, és csak akkor csapott közénk vagy közéjük ha már elég erősen a munka kárára kezdett menni a dolog.
2021. máj. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Mondd a sablonszöveged, de tedd mellé, hogy úgy érezted, hogy nem voltál megbecsülve semmilyen téren.
2021. máj. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Semmiképp nem szabad a régi munkahelyet ócsárolni, rossz fényben feltüntetni.

Abból fognak kiindulni, hogy majd velük is ezt teszed. Ekkor nagy az esélye annak,, hogy felhívják az előző munkahelyet és kerdezőskodnek utánad. Régi cégről vagy jót vagy semmit.


Mondd azt, hogy kilátásba helyezték, hogy fél év múlva válthatsz cégen belül egy másik pozícióba. Ez sajnos nem jött be, mert további fél évre kitolták az áthelyezésed. Az élet túl rövid ahhoz, hogy ennyi ideig várjál.

A fizetésemelés mértéke nem ütötte meg az elvártakat.

2021. máj. 12. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes rosszat mondani, mondj nyugodtan sablon szövegeket, kevés személyes fejlődés stb.

De az előző helyet “felhívni” nem fogják, nem is nagyon tudják...

2021. máj. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
A lényeg, hogy az embereket nem szabad szidni, a helyzetet lehet úgy értékelni, hogy nem volt neked való, pl nem szakmai szintű feladatok, képzés és fejlődés hiánya, ilyesmi, és ne az, hogy köcsögök voltak a kollégák.
2021. máj. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
28%
sablon kamut nyomok
2021. máj. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!