Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún mi a jó válasz...

Állásinterjún mi a jó válasz arra, hogy miért mondtam fel a korábbi munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A héten megyek állásinterjúra, és már korábban is megkérdezték, hogy az előző munkahelyemen miért mondtam fel, így most is tartok ettől a kérdéstől. A pozíció amire jelentkeztem detto ugyanaz mint amit korábban csináltam és adja magát a kérdés, ha 99%-ban ugyanazt kellene csinálni, miért nem volt jó az előző munkahelyem. Az igazság az, hogy azért jöttem el, mert a főnök konkrétan csak kiabálni tudott, jó szava nem volt, mindenkit ugráltatott, és egyre több melót akart ugyanannyi fizetésért, ha pedig valaki ellent mondott, elkezdte kiutáltatni. De nem tudom mennyire jó ötlet egy új munka reményében a régi főnököt szidni. Előző állásinterjúkon olyanokat mondtam, hogy fejlődésre vágytam, előrelépésre vágytam stb. Ami valahol igaz is, de nem a teljes igazság. Jó ötlet elmondani, hogy a főnök miatt mondtam fel, vagy maradjak a régi sablon szövegnél? Nem tudom mások miket szoktak mondani.



#állás #munka #jelentkezés #állásinterjó
2021. máj. 12. 00:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
67%
Az mindig visszás, ha szidod a háta mögött az előző főnököt, feltételezhető, hogy az új helyen is intrika lennél, sokan meg nem akarnak ilyen embert a csapatukba. sajnos ezt nagyon könnyű palástolni egy interjú alatt az általad is emlegetett, számodra inkább kamu, indokokkal.
2021. máj. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Akkor azt mondom, hogy nem volt fejlődési lehetőségem. Ami valahol igaz is, mert 6 évig ugyanazt kellett csinálnom, amikor meg kis újítást szerettem volna, jött az ígérgetés majd végül semmi sem lett belőle. A fizut azt nem mondom, mert az jó volt, de hiába ha mellette viszont rossz a meló.


Köszönöm a válaszokat!

2021. máj. 12. 11:40
 13/16 anonim ***** válasza:

A fejlodesi lehetoseget csak akkor emlitsd ha tudod hogy itt lesz. Mert ha nem azt gondoljak tutira elmesz.

Nem kell szidni a fonokot, de ha azt mondod kellemes, es motivalo legkorben szerrtnel dolgozni mar jobb.

2021. máj. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Az igazat, de objektíven, nem előadva, hogy mindenki hülye csak én nem.

Válaszokból látom, hogy gerince nem sok embernek van manapság, de azt elvárják, hogy a munkáltató 100%-ban korrekt legyen velük. Kettős mérce működik.

2021. máj. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
"Sok volt a gyakorifüggő, már nem bírtam."
2021. máj. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ne a főnökökre koncentrálj, hanem arra, hogy neked mire van szükséges a fejlődéshez, mi a célod, miért választod azt a munkahelyet, azt a pályát, stb.

Azért jöttél el, mert ott már kifutott minden lehetőség, és nem volt

fejlődési utad.

Azt gondolod, hogy a megpályázott állásban nemcsak magadnak, hanem

a vállalkozásnak is a hasznára lehetsz, közös érdeketek lehet.


A személyeskedést, a "főnökömmel konfliktusom volt", stb., messzire kerüld, eszedbe se jusson!

2021. máj. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!