Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Baj az ha alacsony igényű...

Baj az ha alacsony igényű vagyok anyagiakban? Ezen hogy lehetne változtatni? Azt látom a legtöbben sokkal több mindent akarnak anyagilag az életben.

Figyelt kérdés

Van egy 2 szobás lakásom nyilván családi segítséggel és ez mellett keresek nettó 250 ezer forintot. Jelenleg olyan 150-170 ezret költök egy hónapban de úgy, hogy kifejezetten semmire nem spórolok. Nekem a bringa és a bérlet tökéletes közlekedésre. Esetleg 30 felett majd veszek egy 1 milliós használt autót. Itthon szoktam magamra főzni, havi 50 ezernél több nehezen megy el kajára. Havi 2-4x van beülés, kaja rendelés, akkor is barátokkal és az élmény miatt. A barátaimmal úgy szórakozunk, hogy átmegyünk egymáshoz beszélgetni, vagy kiülünk valahová, vagy beülünk valahová, de egyáltalán nem drága helyekre. Pedig köztük is vannak akik jobban keresnek, pl aki informatikus. De a lezárások előtt is nehezen ment el 30 ezernél több szórakozásra. A hobbijaim egyszerűek, nem igényelnek sok pénzt. Pl edzés, olvasás vagy a gép előtt végezhető programok. Nyaralni sosem vágyom, ha nagy ritkán mégis, akkor pl 3 éve kocsival mentünk Erdélybe barátaimmal, vagy tavaly körbe bicikliztük 1 hét alatt a Balatont, de ezek is maximum 40-50 ezer forintba kerültek. Van egy drágább laptopom, de azt úgy látom elég 5 évente cserélni, a telefonomat is 3 évente. Ruhákból is van egy pár igényes, szeretek szebben öltözködni (pl slim fit ingek), de azok is alig használódnak el, ritkán kell újat venni.


Mások ehhez képest azt látom mindig ezeknél többet szeretnének és én is szeretnék pl többet akarni, de egyszerűen nem megy. Nem akarok 100 milliós házat, új autót, luxusnyaralást, drága hobbikat, programokat. Valahogy amik vannak azokkal jól megvagyok így most, de úgy érzem ezzel nem illeszkedek be, mert az a menő ha valaki minél többet akar anyagilag mindig. Más is érezte már rosszul magát emiatt?

27/F


2021. máj. 12. 11:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Én nem látok itt problémát. Örülj neki.
2021. máj. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%
Elobb utobb lehet hogy szeretnel majd csaladot, gyerekeket. Akkor nem lesz majd eleg a 2 szobas lakas, es gyerekkel az auto is egyre praktikusabb mint a tomegkozlekedes, raadasul biztonsag miatt nem biztos hogy az 1 millios auto a legjobb. Erre erdemes mar most elkezdened havi 100-150et felrerakni, hogy kesobb ne kelljen annyira eladosodnod.
2021. máj. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

Inkább kifejezetten praktikus.

Sokkal kiegyensúlyozottabb életet lehet élni a te hozzáállásoddal, mint azzal ha valaki egyfolytában harácsolni akar.

2021. máj. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
57%
Én is igy dolgoznék ha lakást toltak volna alám.
2021. máj. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%
Jelen élethelyzetedben rendebn van ez, de ha most nem kezdesz el arra koncentrálni, hogy többet keress akkor nem fogsz tudni családot alapítani. :(
2021. máj. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%
Nekem sem lenne magas bérigényem, ha nem kéne pénz semmire. De én szorgalmasan gyűjtök egy saját lakásra. Szerintem érthető, hogy miért nem elégszem meg 250-nel.
2021. máj. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
nem baj
2021. máj. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%

Őszinte leszek, meg lehet érte kövezni... Én nem szeretem az ilyen gondolkodást amit ide leírtál. Ez az elégedjünk meg a minimummal felfogás. Nem értem az ilyen embereket mi motiválja az életben? Mi a célod? Így leélni egy (ne sértődj meg) halálunalmas és monoton, tökátlagos életet?


De akkor kérdezek valamit, amire szerintem nem sok ember mond nemet. Nem vágysz egy saját kertes családi házra? Nem vágysz családra?

Most ez lehet elég magadra amit leírtál. Jelen pillanatban. Kevés ilyen ember van mint de. Tegyük fel egyszer találkozol egy nővel? Oda kerültök, hogy családot kell alapítani? Jön egy gyerek akit ugyan úgy etetni, ruháztatni kell, később iskoláztatni? Kell egy autó közlekedni? Akkor? Azt miből fogod megvenni? Kötve hiszem hogy a havi 80-100 ezerből amit most félre raksz.


Szóval jelenlegi szitu az, hogy 80-100 ezer Forintot teszel félre egy hónapban. Oké, értem én, hogy neked nem kell lakás. Mert kaptál egyet. örülj neki. De tedd a szívedre a kezed. Te most úgy gondolod, hogy kész vagy az életben? Hogy akkor itt ennyi? Meg is állhatsz? Neked nem kell semmi más? Finitó?


Ha most nem is fogod elkölteni a pénzt, hidd el, egyszer az életben jól fog még jönni... Nem feltétlen magadra kell majd elkölteni.

2021. máj. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
65%

Ha szülők nem segítettek volna, nem lenne ilyen jó helyzeted.


🤡🤡

2021. máj. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
71%
a mai világ csak a pénzről szól és arról hogy sosem elég ami van
2021. máj. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!