Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a munkáltató nem jelentett...

Ha a munkáltató nem jelentett be, akkor mennyire éri meg beperelni ezért?

Figyelt kérdés
Hónapok óta érvénytelen a TAJ-om, ami egy világjárvány csúcsán eléggé kellemetlen, ráadásul így oltást se tudtam választani, illetve az EESZT-be fel se tudták vinni az oltási adataim, mivel regisztrációkor fogalmam sem volt, hogy valami nincs rendben, és TAJ-jal regisztráltam. Hetekkel ezelőtt elkezdték intézni, de még mindig semmi. Ez mennyire megszokott, hogy “véletlenül” nem jelentenek be, és hogy vagy egy hónapig tart az intézkedés, mire helyreáll? Illetve van-e értelme ezért perelni, és ha igen, akkor mennyi pénzre számíthatok?

2021. máj. 12. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pereles reszere nem tudok sokat mondani, de ez neked nem csak TAJ miatt baj, hanem pedig nyugdijadat se epited ez az ido alatt, illetve a jovobe mindenfele dolognal baj lehet hogy nincs meg az x nap biztositott jogviszonyod amit elvarnak (pl nok eseten csed).
2021. máj. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elozohoz meg annyi hogy nyilvan csak akkor perelj ha mar nem vagy ott, kulonben hamar meg fognak valni toled. Es en magamtol azt gondolnam hogy itt inkabb buntetest kapnak, amibol a penz az allamhoz megy, nem tudom hogy te ebbol fogsze tudni penzt kapni.
2021. máj. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért tisztázzuk, hogy bár hivatalosan a TAJ érvényessége valóban a bejelentésen múlik, de a rendszerben rengeteg a hiba. Tehát extrém esetben előfordulhat az, hogy bejelentettek, fizették a járulékokat, és mégse érvényes a TAJ-od. Láttam ilyet nem egyet, nem kettőt. Sajnos ezeket rendezni kicsit macerás, és úgy hallottam pl a budapesti kormányhivatal már annyira leterhelt, hogy a váciakhoz is passzolnak le munkát.

Ha elfelejtettek bejelenteni, de fizettek utánad járulékot, azt a NAV rendszere jelzi az első bevallás után, ezt az esetet nem tartom valószínűnek.

Természetesen ugyanúgy előfordulhat, hogy nem jelentettek be és nem fizettek utánad járulékot, de őszintén szólva ezt úgy szokták csinálni, hogy a munkavállaló is tud róla.

Én egyébként most nagyon ki vagyok akadva rájuk, mert agyba-főbe tiltják le a TAJ számokat anélkül hogy értesítenének, de a visszaállításhoz küldjek be száz oldalnyi dokumentumot, ami amúgy náluk is megvan. Miközben olyan emberekről van szó, akik amúgy rengeteget fizetnek járulékra.

2021. máj. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
71%

Ha van szerződésed, biztos be vagy jelentve, illetve magad is kérvényezheted Eeszt-ben a szerz. alapján a bejelentést.

Ha ez nincs, akkor nem is leszel bejelentve, arra mérget vehetsz.

2021. máj. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!