Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közalkalmazott (szociális)...

Közalkalmazott (szociális) munkakörből, van itt aki 50-60km-ről jár be kocsival dolgozni és üzemanyag egy részét munkahelye elszámolja?

Figyelt kérdés

Ez a 9Ft/km.


Tudom, hogy működik. Csak azt nem, hogy "nagyobb" táv, 50-60km esetén is megadják-e.

Azt is tudom, hogy ez munkáltatónként változhat.


Ezért egyéni tapasztalatokra lennék kíváncsi közalkalmazott (szociális) munkakörből, ha valaki saját kocsival 50-60km-t utazik a munkába vagy többet, kapja-e ezt a 9Ft/km-t (vagy a maximális adható összeget)?



2021. máj. 18. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
9ft/km semmire nem elég nem éir ez meg neked ne csináld.
2021. máj. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés, folytasd a kommentelés a többi kérdésnél ahol trollkodtál.
2021. máj. 18. 11:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szociális munkakör, de közalkalmazotti. 180 km-t utazok a munkahelyemre heti egyszer, majd ugyanennyit vissza. 15 forinttal elszámolják kilométerenként.
2021. máj. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem úgy működik,hogy adják, nem adják.

A munkáltatónak kötelessége (törvény kötelezi rá),hogy azoknak a munkavállalóknak a bejárását térítse a munkáltató, akik a telephely településének közigazgatási határain túl vannak.


Tömegközlekedés esetén, adómentesen adható 86 százalék.Gépkocsival adható minimum 9ft maximum 15 adómentesen.

Persze, ha a munkáltató akarja kifizetheti a bérletet 100 százalékban is és adhat több pénzt üzemanyagra.



Ha nem a törvény szerint működik, akkor munkaügyi bíróság.



A kérdésre a válasz, meg kell adniuk.

2021. máj. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Inkább gyakorlati esetekre vonatkozik a kérdés.

Aki 50-60-70km jár be és van saját kocsija és azzal jár be dolgozni.

Ilyen esetekre lennék kíváncsi.


Az oké, h a törvénybe mi van.


Csak ha megpályázok egy állást, tetszik is, alkalmas is vagyok.

Sőt vezetni is szeretek, legalább is napi 2xkb. 50 perc vezetés az nekem jó.


Ilyen esetbe szokott-e problémázni a munkáltató, h minden jó, de 60km az már sok, h annyi üzemanyag pénzt fizessünk ki, ezért inkább fel se veszünk.

Ezért kérdeztem , hogy akik tényleg 50-60-70km-ről jár be saját kocsival, azzal problémáztak-e a távolság miatt.


Köszi!

2021. jún. 3. 13:07
 6/9 anonim ***** válasza:
Ertem a kerdest, de azt nem hogy miert tetted fel. Ez egy evidencia a kivalasztasi folyamat soran. Mikor megpalyazol egy allast, az elso korokben (mar a CV-ben) tisztazott, hogy honnan jarna be a munkavallalo. Ha ez problema nekik, el sem inditjak a kivalasztast.
2021. jún. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ne már. Köszi a válaszokat.

De értem a jogszabályt. Értem, hogy a munkáltató, ha neki sok pl. a 60km oda-vissza 120x9Ft üzemanyag visszatérítés, akkor el se indul a tárgyalás a munkáról.


A kérdés arról szól, h konkrét személyek, konkrét történeteire volnék kíváncsi.

xy idősellátásba szoc. munkás vagyok és 55km-ről járok dolgozni és gond nélkül térítik

yx családsegítő vagy és 63km-ről járok dolgozni saját kocsival és gond nélkül térítik

xyz vagy megpályáztam egy munkát 65km-re volt, mondtam, hogy az kocsival 40perc, busszal 60 meg el kell mennek a buszmegállóig, meg onnan haza is, szóval kocsival 40 a buszozás 80percet elvenni, ezért kocsival tudnék bejárni, ha megkapom amunkát. Erre a munkáltató azt mondta, neki ez nem fér bele és nem kaptam meg.


Ilyen egyéni story-k érdekelnének, de ezt leírtam már 3x.

2021. jún. 3. 17:41
 8/9 anonim ***** válasza:
27%

Közalkalmazotti 150.000 nettóért még 120 km-t vezetgetni naponta. De! Nem is értem minek mennek emberek közalkalmazottnak. Ha valahogy kijössz abból az alamizsnából, akkor belekerülsz egy jó kis mókuskerékbe ahonnan nincs kiút, tök megéri.

Ha nem menne senki, végre emelnének a bértáblán, de nem, el kell menni ingyen dolgozni.... Úr isten.

2021. jún. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Aki nem a kérdésre válaszolna, az ne írjon már.


De értem a jogszabályt. Értem, hogy a munkáltató, ha neki sok pl. a 60km oda-vissza 120x9Ft üzemanyag visszatérítés, akkor el se indul a tárgyalás a munkáról.



A kérdés arról szól, h konkrét személyek, konkrét történeteire volnék kíváncsi.


xy idősellátásba szoc. munkás vagyok és 55km-ről járok dolgozni és gond nélkül térítik


yx családsegítő vagy és 63km-ről járok dolgozni saját kocsival és gond nélkül térítik


xyz vagy megpályáztam egy munkát 65km-re volt, mondtam, hogy az kocsival 40perc, busszal 60 meg el kell mennek a buszmegállóig, meg onnan haza is, szóval kocsival 40 a buszozás 80percet elvenni, ezért kocsival tudnék bejárni, ha megkapom amunkát. Erre a munkáltató azt mondta, neki ez nem fér bele és nem kaptam meg.



Ilyen egyéni story-k érdekelnének, de ezt leírtam már 3x.

2021. jún. 4. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!