Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Céges autó mennyi nettó...

Céges autó mennyi nettó bérrel egyenértékű számotokra?

Figyelt kérdés

Saját autóm sosem volt, de céges juttatásként kaptam(benzint, autópályát, parkolást, mindent fizetnek), viszont ha váltanék biztos, hogy nem kapnék máshol. Így annyival több fizut kell kérjek ami ezt kompenzálni tudja.


Persze nyilván számolhatom azt, hogy mennyibe kerül most a céges autó, mennyit megyek vele.(többet, mert úgyse én fizetem) Így egy nagyobb összeg jön ki.


De ha saját autót kell vennem az egy olcsóbb használt lenne és nem mennék vele annyit, pl munkába is inkább BKV-val járnék,mint régen is.

Ha így számolok akkor meg kisebb összeg jön ki.


Ti hogy vagytok ezzel? Aki kap autót az mennyi plusz nettó bérrel egyezne ki, cserébe autó nélkül?



2019. jan. 19. 00:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Ha fizetnének sem járnék napi szinten autóval, hogy reggel már felcsesszem az agyam a sok gyökér miatt, mialatt persze nagyrészt a dugóban állok. Szóval nehéz ezt így forintosítani, ha magamból indulok ki. De egy autó fenntartása havi 30-40 ezer forintnál kezdődik, szóval annyival biztos.
2019. jan. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Nekem olyan 40 nettó ér meg
2019. jan. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Egy céges autó amit korlátlanul hasznalhatok privát célra az alsó hangon 100-150k nettoval egyenértékű.
2019. jan. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

Egyetértek az utolsóval.

Olyan vállalati autó, amit korlátlanul lehet használni privát célra is, az nettó 120-130 ezer.


Ugyanis nem csak tankolni kell a járgányt, hanem vannak szervizköltségek, adók is.


A szervizköltségek már egy alsó-középkategóriás autón is lehetnek magasak.

2019. jan. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk bizonyos pozíció felett dönthetsz, hogy céges kocsi, vsgy kb. nettó 100.000-nyi havi plusz fizetés.
2019. jan. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Én is legalább 100 ezret mondanék.


Persze lehet azt nézni, hogy "saját autóval nem mennék annyit", de miért rögtön lemondással kell figyelembe venni?


Részemről munkahely váltásnál az lenne a cél, hogy az előzőnél magasabb szintet elérjek. Nem az, hogy ugyanannyira vagy kevesebbre jöjjek ki. Ne én mondjak le a megszokott életszínvonalamról azért, hogy a munkaadó spóroljon rajtam pár 10 ezer forintot.

2019. jan. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
120-150 nettó
2019. jan. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem 100-150e környéke. Volt nekem is céges autóm, tudom milyen jó. Volt mellé tankolókártya, oda mentem ahova akartam, igaz havi 1000km volt csak saját használatra, nem foglalkozott vele senki, volt olyan amikor 9000-et mentem egy hónapban. Plusz a tankolókártyáról tankoltuk a másik autót a családban.
2019. jan. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

#1: rugalmas a munkaidő, ha időben indulok akkor lényegesen gyorsabb, mint a BKV. Ha későn, akkor kb ugyanannyi. De a bérletet nem fizetik, így nekem a BKV semmiképp sem opció.



'Persze lehet azt nézni, hogy "saját autóval nem mennék annyit", de miért rögtön lemondással kell figyelembe venni?'


Ezen erősen elgondolkodtam és tök igazad van. Számolok akkor a valós árral, ami valóban 100 ezer körül lehet. Aztán ha olcsóbb használt autót veszünk vagy nem járunk vele annyit, akkor az a saját extra hasznunk lesz.

2019. jan. 20. 00:29
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A férjem és én is céges autóval járunk. A férjem autója korlátlanul használható, az enyém éves kerete 12×2500 km. Nem kerüljük meg velük háromszor a földet, tehát nem élünk vissza a használattal, de kétség kívül nagyon kényelmes ez így. Nem fáj a fejünk a biztosítások, a szervíz miatt és értelemszerűen egy-egy vidéki út/nyaralás/wellness hétvége is olcsóbb az útiköltség nélkül. Olyan, mintha a miénk lenne, de csak a pozitív oldalával kell nekünk foglalkozni. Érthető, hogy erről nehezen mond le az ember. Mindketten szeretjük a munkánkat, ezért ha váltanánk, csak úgy, ha megkapnánk a jelenlegi nettó bérünket + 100 ezer a céges autó esetleges hiánya miatt + legalább 20%, hogy egyáltalán jobban járjunk a váltással.


Ne "megalkuvásban" gondolkozz, hanem abban, hogy az mennyibe kerülne neked, ha a jelenlegi közlekedési szokásaidat tartanád fenn saját autó mellett.

2019. jan. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!