Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes felmenni pályakezdőkén...

Érdemes felmenni pályakezdőként Pestre munkát keresni?

Figyelt kérdés

Júniusban végeztem egy okj-s szakmával. Kis városban élek, hiába megyeszékhely, a munkalehetőség kb. nulla. Folyamatosan nézem a lehetőségeket, újság, net...stb. de 3-5 éves gyakorlat nélkül nem igazán tudok érvényesülni. Pályázataimra legtöbbször nem is reagálnak a cégek. Volt osztálytársaim közül sem tudott még senki sem elhelyezkedni, pedig vegyesen vannak a környékbeli településekről.


Tudom, hogy Pesten sem fognak tárt karokkal várni, de állandóan látom az ilyen-olyan hirdetéseket, úgy gondoltam, hogy egy próbát megér. Drágább lenne az élet valamennyivel, de már nem bírok egy helyben megmaradni a kilátástalan helyzetben.


Minden tapasztalat vagy tanács érdekelne a témával kapcsolatban!


2010. aug. 24. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
mi a szakmád?
2010. aug. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Arányaiban tényleg több a munka...De ugye ahogy írod az élet is drágább..

De tegyél egy próbát..

2010. aug. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Idegen nyelvi titkár néven fut, de ezzel elvileg elég sok helyre nyomulhatok. Mindenféle irodai munkára, asszisztensként, vagy éppen ügyfélszolgálatra, telefonközpontba...
2010. aug. 24. 12:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem. Mivel úgyis neten nézed a hirdetéseket, jelentkezz otthonról pesti munkára. Próbálj meg több interjút egy napra csoportosítani, és csak azokra utazz fel.

A felköltözést csak akkor ejtsd meg, ha már felvettek valahová. Mert nem mindegy például, hogy fél vagy másfél órára van a munkahelyed, stb.

Az nem feltétlen igaz, hogy drágább az élet, én az utóbbi évek alatt igen jól megtanultam, hogy éljek még olcsóbban is, mint előtte kisvárosban.

Egyébként mindenképpen ajánlom a budapeszi munkavállalást, mert ad egy egész más szemléletmódot is, ami csak előnyödre válik :)

2010. aug. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát küldözgessél ezentúl pesti cégeknek is pályázatokat, aztán ha felvesznek, majd akkor odaköltözöl...


Igaz, interjúra így is utazni kell, az pénzbe van, de szerintem még így is olcsóbb, mint állandó albérletet fenntartani, mikor lehet, hogy így se lesz semmi.

2010. aug. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!