Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire éri meg Pestre...

Mennyire éri meg Pestre költözni karrierért pénzügyesként, ha közben itthon ingyen meg lenne oldva a lakhatásom?

Figyelt kérdés

Pénzügy-számvitelt végzek majd és banki, befektetési területen dolgoznék első sorban szívesen. Szegeden be tudnék költözni nagymamám egykori lakásába, amit apukám örökölt és így nem kellene albérletet fizetnem, csak a rezsit, ami hagy ne mondjam milyen óriási segítség huszonévesen. Egyelőre otthon lakom diákként, mert eddig nem érdekelt annyira a külön élés így hogy egy városban van az egyetem és a szüleim háza. Ez a lakás is itt van helyben és apa megmondta, hogy ő ezt nem szívesen adná el (amit nem is várok el), viszont ha itt élnék akkor suli után lakhatok benne, ami azért nem rossz ajánlat.


Pesthez annyi köt, hogy a régi barátaim és ismerőseim egy jó nagy része Pesten él jelenleg és én is járok oda pár havonta látogatóba (2-3 ember is van, akiknél tudok aludni jó barátaim és Pesten élnek) és ők is "hívnak", hogy mikor költözöm oda, mert ritkábban találkozunk már, mint régebben és ők imádnak ott élni. Esetleg még erre gondoltam, hogy pályakezdőként talán nem sok különbség van a pesti vagy az itteni fizetés között, de már néhány év tapasztalat után igen. Tehát még egy ideig itt élnék, de aztán felköltöznék egyszer. De ez sem biztos, elég tanácstalan vagyok. Szerinted?


2021. máj. 22. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

1) semennyire, Pesten a lakhatás 60-150 között van, attól függően milyen igényeid és lehetőségeid vannak. (Nyilván van fölötte is, de ez a belépő szint)+bérlet+parkolás ha van kocsid


2) pénzügyeskent ha nehéz kiszámolni, hogy mi éri meg jobban, sztem felejtsd el

2021. máj. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1) Szegeden itt lakhatnék egyedül ingyen egy kétszobás lakásban, Pesten maximum egy szobát tudnék bérelni gondolom, ha nem akarom hogy a kezdő fizum bő fele lakhatásra menjen el. Van itt kocsim, de a barátaimtól azt hallom, hogy Pesten egyáltalán nem éri meg tartani autót, ezt olyanok is mondják akiknek itt volt vagy amúgy nagyon szeretnek vezetni.


2) Köszönöm az olcsó poént. Nem a matek nem megy, hanem a lehetőségekkel, fizetésekkel, árakkal, költségekkel nem vagyok tisztában. Például hogy ez mennyire igaz, hogy a kezdő fizetések között nincsen nagy különbség Pest és a vidék között, de a tapasztalt munkavállalók fizetése között már igen. Pl amit írtam, hogy lehet most nem érné meg felköltözni, de 5 év múlva talán igen.

2021. máj. 22. 19:43
 3/8 anonim ***** válasza:
17%

Gazdasági területen nagy az elvárás és kevés pénzért. Pest megtelt!

Nulla tapasztalattal kb. minimálbért kapnál, tapasztalattal se lenne sokkal több. Az albérlet árak 60 és 150 között szoktak mozogni (remélem nem kell mondanom, hogy a legolcsóbb helyek a legputrisabbak). Ezen felül meg kell oldanod a bérletet/bejárást, ruházkodsz, gondolom enni is szeretnél ja és még persze gyűjtögetni is.

Pesten ha nincs alapod (értsd: egy lakás, ami csak a tiéd és csak a rezsit meg az évi 1-2 dolog felújítását fizeted) meg se éri felköltözni. Hacsak nem havi fél milliót keresel. De minimum 250 és lemondások.

2021. máj. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Gazdasági területen dogozom, jelentem, Pest nem telt meg :) A covid miatt ugyan lehet, hogy egy időre csökkent az állásajánlatok száma, de mostanában ahogy nézem a hirdetéseket, újra szárnyra kapott.

Itt Bp-en lehet, hogy valamennyire jobban keresnél, de a plusz (és még több) el is menne az albérletre, ami valljuk be értelmetlen pénzkidobás.

Szerintem ha találsz Szegeden állást, akkor érdemes ott maradnod. Én is csak azért költöztem fel, mert nekem a párom már akkor itt lakott albérletben, illetve nekem nem volt örökölt lakásom és már nem akartam a szüleimmel lakni. Viszont a te feltételeiddel egyedül biztos, hogy nem költöztem volna fel, pénzkidobás és semmi értelme.

2021. máj. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem éri meg. Pár év tapasztalatot gyűjts Szegeden, utána esetleg. De kezdőként itt sem keresed le a csillagokat az égről.
2021. máj. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Az nem megoldhato hogy szegedi lakast kiadjatok, es abbol fizeted a berlest budapesten? Ketszobas ottani lakasbol gondolom itt tudnal mar kis egyszobast, vagy csak szobat berelni, es csaladi szinten nem jelentene plusz kiadast.
2021. máj. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
Hosszútávon valószínűleg megéri. Külvárosban 100 ezerért találsz kiadó lakást, a fizetésbeli különbség talán elsőre még nem éri el ezt, de 2-3 éven belül simán 200 ezer felett lehet.
2021. máj. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%

Nekem bnőm Pestem dolgozik pénzügyesként, kb. fél-1 évenként váltogatja a munkahelyét, ha már megunta, mert van rá lehetőség. Minden cégnél vsn pénzügy, kb. bárhova mehet. 28 évesen vagyunk, de mar 500 nettót keres. 2 lakásuk van, az egyiket befektetésnek vették, és albérletnek kiadják.

Dolgoztam Szegeden, a legjobb város, viszont abszolút sz.rok a fizetések, úgyhogy én elköltöztem

2021. máj. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!