Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomával elég 2 nyelven...

Diplomával elég 2 nyelven beszélni (magyar, angol), vagy érdemes harmadik nyelvet is tanulni, például németet? (Pl. munkavállalásnál)

Figyelt kérdés

2021. máj. 26. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, minél többet tudsz annál jobb munkád lesz. Tanulni mindig érdemes
2021. máj. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy idegen nyelvet tudsz, a magyar az alap. És igen, a németet érdemes megtanulni.
2021. máj. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hol és mivel szeretnél foglalkozni. Kevesebb biztos nem leszel tőle, az más kérdés, hogy mennyire tudod kamatoztatni a szakterületeden mind szakmailag, mind fizetésben.
2021. máj. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
ártani nem árt
2021. máj. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A diploma elég tág kategória, attól függ milyen diploma, és azzal hol szeretnél elhelyezkedni. Nagy általánosságban én azt mondanám hogy nem érdemes, nyilván baj nem lesz belőle, de a legtöbb helyen nem jelent akkora előnyt, hogy a befektetett időt-energiát megérje.
2021. máj. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha német muktihoz mész dolgozni, vagy olyan céghez, ami német ajkú piacra termel, ott előny, de egyébként az angol bőven elég.
2021. máj. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én az 5-ossel értek egyet.

Csak angolul beszelek felsőfokon így sokat gondolkoztam azon hogy nem lenne-e érdemes mondjuk németül tanulnom.

Aztán belegondoltam, hogy minek? A világ összes tájáról kapcsolatban állok emberekkel a munkám során (beszállítók és vevők) és soha nem okozott ez problémát mert mindenki beszél angolul.

Persze sok munkát hirdetnek aminél elvárás valamilyen speciális nyelv és nyilván meg is fizetik, de számomra nem érné meg sok száz órát abba beleolni, hogy tárgyalási szinten beszéljek egy nyelvet. Inkább akkor már elvégeznek plusz tanfolyamokat helyette.


Mondjuk hogy ha valakinek nem piacképes a diplomája és nincs releváns tapasztalata, akkor egy plusz nyelv ismerete sokat számít.

2021. máj. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7:

Valószínűleg Budapesten élsz vagy külföldön. Vidéken sok olyan környék van, ahol egy-két német multi az egyetlen diplomás munkalehetőség, és elvárják a németet. A poén, hogy olyan is van, hogy ugynaz az IT-s multi vidéki irodájában elvárja a németet, budapesti irodájában nem.

2021. máj. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Se szeri se szàma a németes cégeknek Pesten, és gyakorlatilag 20 százalékkal többet fizet egy németes pozi.
2021. máj. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"gyakorlatilag 20 százalékkal többet fizet egy németes pozi."


Mihez képest? A semmihez képest nyilván többet. De ha azt a több száz-ezer órát nem a német (vagy akármelyik másik) nyelvre, hanem valami más megtanulására fordítod, pl a szakmában képzed magad tovább stb. akkor valószínűleg mégtöbbet tudsz keresni.

Én nem mondom hogy nem kell sehova, de amennyi idő és energia megtanulni a nyelvet a nulláról, az a legtöbb esetben nem éri meg.

2021. máj. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!