Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Amerikában ez tényleg igaz ?

Amerikában ez tényleg igaz ?

Figyelt kérdés
Múltkor olvastam valahol , hogy Amerikában nem igen tudnak megélni a szakmunkások mint az asztalos és villanyszerelő. Ez igaz lenne ? Nekem kicsit gyanús mivel Németországban pl nagyon jól fizetnek egy kint élő ismerősömnek aki villanyszerelő

2021. máj. 27. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az, hogy nem nagyon tudnak megélni? Amúgy biztos jobban élnek, mint itt
2021. máj. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából egy blogon olvastam ahol valaki kérdezte, hogy mennyire lhet belőle Los Angelesben megélni egy ilyenből és azt mondták nem lehet asztalosként megélni ott
2021. máj. 27. 14:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát, márpedig amerikában is épp oly keresett a szakmunka (trades), mint Magyarországon. Az viszont egy dolog, hogy mihez mérjük a fizut, a másik pedig, hogy területileg hol éri meg jobban dolgozni az adott szakmában.
2021. máj. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Németországban is csak az itthoni minimálbérhez képest keresnek jól. Összeszed 2000 eurót, és már a seggét veri a földhöz, hogy milyen jól keres. Közben meg nem egy nagy összeg. Ha úgy élne, mint ami itthon a célja volt (saját lakás - akár albérlet egyedül, autó, gyerekek), akkor ki se jönne belőle, nemhogy félretegyen.
2021. máj. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom haverom 2600-at kézbe. Meg megy maszekozni is
2021. máj. 27. 15:34
 6/6 anonim ***** válasza:

En szobafesto vagyok Amerikaban csak nem Los Angelesben.

LA annyira draga hogy a szakmunkasok hiaba kapnak tobbet, akkor sem eri meg ott lakni es ilyen munkat vegezni. Tegyuk fel hogy 5 dollarral tobbet keresnek orankent mint en, miutan leadoznak, honap vegen kb 650 dollarral kapnak tobbet nettoban , de ugyan azert a lakasert 400-al tobbet fizetnek, a benzin legalabb 1 dollarral dragab gallonja, a kaja dragabb, adok, biztositasok, tehat a vegen nem jarnak jobban, sot lehet hogy kevesebb penzuk is marad.


En megtudok elni a fizetesembol, nem vagyok gazdag de minden szamlat ki tudok fizetni es valamennyit felre is tudok tenni.

Azt mondom hogy egy szakmunkas tobbet keres mint egy betanitott munkas de kevesebbet mint egy diplomas. A rendor, tanar biztosan tobbet keres mint en. Magyarorszagon ez nem igaz mert a tanarok peldaul kevesebet keresnek mint a szakmunkasok.

2021. máj. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!