Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fiatalon, még karrier legelejé...

Fiatalon, még karrier legelején közgazdász munkáról átváltás IT-be?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Közgazdászként végeztem, de a szakmai gyakorlatok illetve az első munkahely ráébresztett hogy nem akarok egész nap Excelezni vagy épp valami ssc-ben könyvelni.

Hiányzik a munkámból hogy nem érzem hogy dolgoznék. Nem építek semmit, nem hozok létre semmit. Képtelen lennék ehhez jó arcot vágni és haladni előre a ratrace-ben.

Arra gondoltam szépen lassan átváltok IT-ra, elkezdek informatikai képzéseket pl CCNA, MCSE, esetleg CAMP.


Milyen feladatok lehetnek, ahol hasznos tud lenni a gazdasági képzésem, minimális tapasztalatom illetve az hogy a magyaron kívül még 2 nyelven beszélek folyékonyan?



2021. jún. 2. 14:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Mivel csak alapképzésem van még, egy gazdinfó mesteren is gondolkodok, de az a benyomásom hogy az kezd elmenni már adattudós irányba.
2021. jún. 2. 14:01
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Tanulj meg par programozasi nyelvet Visoznylag jol, ok okozati osszefuggesekkel es nem fog szamitani hogy milyen papirod van. Van a neten csomo online kepzes, egyetemi anyag stb. Azokat nyalazd at
2021. jún. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
menj el építkezésre bedolgozni és akkor nem kell újraképezned magad
2021. jún. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Siman. En egy evvel a kozgaz diploma utan elmentem business analystnek egy magyar kkvhez, most meg mar kulfoldon dolgozom egy nagybanknal ugyanezen a vonalon. Amire ra kell fekudni az az uml, az sql, metodologiak (scrum stb), esetleg nemi programozas, python pl ha data science erdekel
2021. jún. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A ccnet meg ezeket szerintem hanyagold, az pure technology, nem fekszik jol egy kozgazdasznak. Inkabb olyan dolgokat nezegess mint az ireb cpre, scrum kepzesek, ha erdekel meselek errol tobbet is priviben.
2021. jún. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!