Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a munkáltató küld haza a...

Ha a munkáltató küld haza a munkahelyről mindenkit a nap felénél, mert nincs munka akkor miért von le fél napi bért? Az ő felelőssége a munka biztosítása és ő küldött el

Figyelt kérdés
Nem óradíjas, hanem fix havibéres teljes állású szerződés. Az ő dolga és felelőssége a teljes munkaidőben történő foglalkoztatás. Ha ez az ő hibájából meghiúsul persze elküldhet bármikor-de akkor is teljes bér jár (állásidő).
2021. jún. 3. 13:43
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

hajrá. mutass rá. mentem összeszarom magam bánatomban.


de azért az állásidő fogalmát is tanulmányozzuk mellette.

2021. jún. 3. 16:42
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Veled megtehet barmit a munkaltato, nincs ezzel problema.
2021. jún. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
Hazudsz nem küldött téged senki se haza.
2021. jún. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem hogy hazaküldenélek, nem is foglalkoztatnálak.
2021. jún. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

", nem is foglalkoztatnálak."


Mégis itt vagyok nagyon sok éve és nem én alkalmazom magamat. El lehet engem küldeni HAJRÁ. ír egy felmondást kifizeti ami jár és már holnap nem megyek. HAJRÁ.


RAJTAM ÁLL? NEM!

nem kötelező engem alkalmazni!

2021. jún. 3. 17:42
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

"Simán bele lehet írva, hogy hazaküldhet fizetés nélkül ha nincs meló."


Ilyet beleírhat ugyan, de törvénnyel szembe megy, így valójában hatálytalan, hiába írta bele.


A munkáltató kötelezettsége munkát biztosítani. Ha nem tud, akkor a dolgozóit elküldheti haza akár hosszabb időre is, de ez alatt az idő alatt KÖTELES állásidőre bért fizetni.


Tehát jól tudod. Maradjunk is ennyiben. Ne ragozzuk tovább, jó? Én is tudom, hogy a szokásos munkaügyes unatkozó kérdező vagy, aki szeret kötekedni a válaszolókkal. :)

2021. jún. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

ÉN ugyanezt írtam le már a legelején!


És itt a nagy élethelyzet mit éra jog a valóságban! SEMMIT!


Mert a főnök azt csinál AMIT CSAK AKAR! Bármit akármit mi meg kussolunk mert KELL AZ ÁLLÁS!

2021. jún. 3. 17:46
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha ez megtörténik veled, miért itt ugatsz a gyakorin? Ott meg füled farkad behúzod.
2021. jún. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Kérdező úgyis bemegy holnap a munkahelyére és az lesz a kérdése hogy főnök úr hány cukorral készíthetem a kávét? Honnan hozzák reggelit főnök úr?
2021. jún. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Inkább neked kéne tanulmányozni egy kicsit a fogalmakat.


Nyíghatsz itt, hogy "oá-oá állásidőőűőre lovetta kőő brühühü"...

Csak érdemes lenne akkor a "FIZETETLEN ÁLLÁSIDŐ"-ről tanulnod egy kicsit!


Egy kis felfogni való:

"Az állásidőre vonatkozó alapdíj megfizetése alól, amennyiben elháríthatatlan külső ok miatt nem tud a munkavállaló képesítésével végezhető, vagy TEÁOR, FEOR, ÖVTJ, TESZOR alapján képesítést nem igénylő, elvégzendő feladatokat biztosítani a munkavállaló számára, a munkáltató mentesül.


Bár a bíróságok általános esetben szűken értelmezték az elháríthatatlanságot - egy korábbi eset: Az állásidő alapdíjának utólagos kifizetésre kötelezték annak az étteremnek a tulajdonosát, aminek vendégterébe hajtott egy személygépkocsi, mert a helyiség hátsó részéban található konyha azonban érintetlen és biztonságos maradt, így az elvitel, vagy kiszállítás lehetséges lett volna. -, a veszélyhelyzetben a bírói gyakorlat azonban megváltozott, a munkáltató mentesül az alapdíj kifizetése alól, ha a munkavállaló munkáltatótól érkező, feladathiány okán történő munkavégzés alóli felmentésének indoklása a SARS-CoV-2 pandémia."

2021. jún. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!