Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek 29 évesen frissdip...

Szerintetek 29 évesen frissdiplomásként hátrányban leszek ahhoz képest, mintha 23 évesen végeztem volna el? Le fognak nézni? Felvesznek egyáltalán?

Figyelt kérdés

25 évesen mentem egyetemre, mert akkor jöttem rá mivel akarok foglalkozni igazán. Előtte dolgoztam felnőttként, éltem külföldön, dolgoztam itthon is, stb. Azt elfogadom, hogy anyagilag/szakmailag 5 évvel hátrább leszek, nem így értem a kérdést. Úgy értem hogy vajon az önéletrajzomban csodálkoznak majd, hogy 29 évesen vagyok pályakezdő? Le fognak nézni emiatt? El fognak utasítani a szakmában? Bár nem ez a lényeg, de pénzügy-számvitel végzettségem lesz majd.

Egyetem mellett is dolgozom részmunkaidőben, a nyarakat végig szoktam dolgozni és majd a suli utolsó fél-1 évében szeretnék elmenni gyakornoknak is szakmába vágóan.

27/F


2021. jún. 3. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem nincs ezzel semmi gond. Legalább már nem kell mindent a szádba rágni, mint egy húszévesnek
2021. jún. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7%

Én most 23 éves vagyok, ahogy jelenleg tudom és amit az egyetemtől is hallok hogy 30 év felett már hátrány az ha pályakezdő diplomásról van szó.


Az esetedben, hogy 29 évesen fogsz végezni egyáltalán nem hátrány mivel úgymond bebiztosítottad magad azzal hogy nem voltál tétlen.

Gyakornoki állást mindenképpen vállalj el az utolsó évedben, azzal már jó eséllyel el is fogsz tudni helyezkedni, de tekintve hogy külföldön is éltél/dolgoztál már van annyi kereseted hogy esetleg valami tanfolyamot is el tudsz majd kezdeni.


Szóval szerintem az hogy 29 évesen végzel nem akkora hátrány mintha 34 évesen kezdenél dolgozni a friss diplomáddal.


Én 26 évesen fogok végezni, de több oldalról bebiztosítom magam. Jelenleg TDK és Erasmus is tervben van, egyetemen pedig csak a tanulásra koncentrálok mellette pedig most diákmunkán vagyok, mesterképzés mellett pedig gyakornoki álláson leszek (3 alternatívám is van).


Én tavaly jöttem rá arra hogy egyetem mellett mindenképpen kell dolgozni valamit, a gyakornoki állás lenne a legjobb, de bármilyen diákmeló ugyanúgy megfelelő. A lényeg az hogy 18-30 éves korod között kell elmélyülni abban amit szeretsz tanulni, mert ez fogja bebiztosítani a jövőd és később ebből fogsz megélni.

2021. jún. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Én 33 vagyok, most kezdem az egyetemet, azért nem temetném ennyire magam, mint ahogy a kettes írja.
2021. jún. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

"amit szeretsz tanulni, mert ez fogja bebiztosítani a jövőd és később ebből fogsz megélni."


Természetesen a megélhetéshez és a jövőhöz feltétlenül diploma kell, anélkül nem megy xD

2021. jún. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Ha le tudod fedni értelmesen, hogy mit csináltál felnőtt életedben, látszik hogy szorgalmas vagy és érdekel amit csinálsz, akkor teljesn mindegy, hogy hány éves vagy. Én úgy látom jól elő tudtad adni néhány mondatban azt, amit eddig csináltál, nálam pl. ez alapján nem indulnál hátránnyal. Motivációs levélbe szerintem a kérdésed tárgyilagosabb kivonata tökéletes indító (az ekkor jöttem rá mit szeretnék igazán csinálni szerintem nagyon megnyerő szöveg).

Sok sikert!

2021. jún. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
Milyen jellegű munkát szeretnél? Bankfiókba simán fel fognak venni pl. így is.
2021. jún. 4. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%
Én 32 évesen diplomáztam le most, és nincs semmilyen tapasztalatom ezen a területen. Biztos, hogy nehezebb így, meg kevesebb lesz a fizum, mint eddig, de hosszú távon jobban fogok járni. Én nem írom be a koromat a CV-be. Interjún meg nem kérdezhetik meg (diszkrimináció).
2021. jún. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%
Kizárt, hogy hátrányban legyél. Sok ismerőseöm 40 évesen kezdte máshol a karrierjét, és sikerrel.
2021. jún. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Írtad, hogy dolgoztál már egyetem előtt, így van tapasztalatod, akkor nyilván nem leszel hátrányban (?)
2021. júl. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!