Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi olyan hihetetlen benne...

Mi olyan hihetetlen benne hogy egy diplomás ember bére nem éri el a nettó 150et sem? Szabályos jogszerű GBM

Figyelt kérdés

A diplomás ember a végzettségének megfelelő munkakörben van, és a GBM-et kapja, ami jelenleg nettó 150.000-et sem éri el.

Az összeg adása jogszerű, tiszta, nem simli miatt kap ennyit. Ennyi az államilag rögzített GBM.


Mi ebben a hihetetlen? Sokan azt mondják nem létezik hogy egy diplomás Pesten ennyiért elmenjen. Már miért ne létezne?


(persze sokan azt se tudják mi az a GBM de azért belepofáznak.)


2021. jún. 7. 11:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/115 anonim ***** válasza:
97%
Miert lenne hihetetlen? Vannak ilyen balf*szok szep szammal.
2021. jún. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/115 anonim ***** válasza:
94%

Jó, és mi a kérdésed, kedves kérdező.


(okleveles adószakértő vagyok, úgyhogy tudom, hogy mi a GBM)

2021. jún. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/115 A kérdező kommentje:

akkor hogy lehet hogy még élő emberrel nem találkoztam aki elhitte volna nekem hogy ennyiért dolgozom ?


Mind azt mondja

hogy

a) simán hazudok és sajnáltatom magam közben meg biztos százezreket kapok

b) lehet hogy papíron ennyit kapok de mellé még zsebbe még 1x ennyit


Hát se az a se a b nem igaz. Sajnos!

2021. jún. 7. 11:13
 4/115 A kérdező kommentje:

"Jó, és mi a kérdésed, kedves kérdező."


Az a kérdés mi a hihetetlen abban hogy Pesten egy (több ) diplomás ember szakterületen nagyon nem pályakezdő létére (lassan 20 éve a pályán) nettó 150-et kap?

2021. jún. 7. 11:15
 5/115 anonim ***** válasza:
87%
Az a hihetetlen benne, hogy van ekkora madár a földön...
2021. jún. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/115 A kérdező kommentje:

És ez meg a másik, ez az iszonyatos felhők felett lebegő ordenáré tájékozatlanság... van ekkora madár a földön---- intha én lennék az egyetlen....


sok tízezer ember van aki ennyiért dolgozik diplomával, de a szupertájékozott nagyon okosok valamiért azt hiszik 1 ilyen ember tán akad az országban...

1? sok tízezer...

KSH adat.

2021. jún. 7. 11:19
 7/115 anonim ***** válasza:
95%
Hat igen, az ilyen legalja szerencsetleneknek is kell azert fizetest adni.
2021. jún. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/115 A kérdező kommentje:

" hogy van ekkora madár a földön..."


meg a másik kérdés hogy miért lennék madár? Mert élek az egyetlen viszonylag normális lehetőséggel ami rendelkezésre áll? Ha nem itt dolgoznék ahol most, akkor kb utcát söpörnék.

És nem nehéz kitalálni hogy akkor inkább ezt választom.

2021. jún. 7. 11:22
 9/115 A kérdező kommentje:

" az ilyen legalja szerencsetleneknek"


Ezek a "legalja szerencsétlenek " biztosítják hogy a települések admin szinten működjenek. Ha mi nem lennénk, nem lenne szemétszállítás, ovi bölcsi iskola kollégium stb stb....

mert mi adjuk ezeknek az admin hátterét, amely nélkül ezek 1 nap alatt leállnának.

2021. jún. 7. 11:24
 10/115 anonim ***** válasza:
91%

Es ezt ki vitatta?

Ha nem szarnank, az roppant egeszsegtelen lenne pl., de a szar attol szar marad.

2021. jún. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!