Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 300 ezres fizetés mellé 130...

300 ezres fizetés mellé 130 ezer albérletre sok?

Figyelt kérdés
Ha azt vesszük, hogy nem vagyok nagyétkű, de normális minőségű élelmiszereket vásárolok, plusz bérletet, és diákhitelt törlesztek? Egyéb káros szenvedélyem (dohányzás, alkohol) nincs, ezekre nem kell költenem. Ti, akik hasonló mennyiségű pénzből gazdálkodtok, hogy jöttök ki belőle, mennyi jut albérletre?

2021. jún. 8. 17:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
64%
Igen, sok. Az a baj, hogy hiába jönnél ki belőle, még maradna is valamennyi, de nem fogsz tudni előre lépni saját ingatlanhoz, marad az albi.
2021. jún. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
29%
Nem sok, hanem rengeteg.
2021. jún. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
42%
Ha később nem akarsz saját ingatlant venni, akkor nem olyan sok.
2021. jún. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Saját ingatlanról én már jó ideje lemondtam sajnos.
2021. jún. 8. 17:49
 5/25 anonim ***** válasza:
42%
Palyakezdokent nem tudtal ingatlant venni szoval mar le is mondtal rola?
2021. jún. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nagyon. Ekkora fizu melle havi szinten 50-80-ezres alberlet az amit nem tekintenek soknak. De a te eleted. Ha neked a mostani kenyelmed megeri hogy évekkel kesobb tudj ingatlant venni akkor ez van. ( Egy 50000-es kulonbseg eves szinten 600000 forint megtakaritashoz juttat, ez nem tűnik soknak de az idovel igy felgyult osszeg eleg lehet egy onerohoz.
2021. jún. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

"Pályakezdőként nem tudtál ingatlan venni". Mert ki tudott? Én egy ilyen embert sem ismerek, de lehet, csak "vak" vagyok, vagy a környezetemben is hozzám hasonló "életképtelenek" vannak.


Valahol olvastam egy ilyen "30%-os szabályt", hogy max. annyi legyen a fizuból az albérletre szánt pénz. Nekem ez most ~40% lenne, ami nem tűnik rengetegnek, csak kicsit soknak, nem? Azért morfondírozok mert, amit találtam lakás, az rezsivel együtt ennyi lenne havonta, a munkahelytől 10 percre, jó környezetben, nagyon jó az elhelyezkedése, és úgy összességében is egy modern, jól felszerelt kis lakás.

2021. jún. 8. 19:01
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondom hogy mas palyakezdo tud lenni, hanem hogy mas nem mond le palyakezdokent arrol hogy valaha is legyen sajat lakasa, szoval nem az a cel hogy utolso forintjat is alberletre koltse. Ha teged az boldogit akkor rakoltheted 70%at is, senkit nem zavar, csak majd ne sirj evek mulva hogy lehetetlen egy onerore osszegyujteni.
2021. jún. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%

Kinek mi a sok?

Fizetésedhez képest szerintem elfogadható,nyilván lehetne olcsóbb is 10-20e Ft de ha neked jó akkor no problem.

Ha minden oké akkor nyugodtan vedd ki,később majd szépen építed magadat aztán előrébb jutsz.


Sok sikert.

2021. jún. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

"mas nem mond le palyakezdokent arrol hogy valaha is legyen sajat lakasa"


Már évekkel ezelőtt voltam pályakezdő, de az utóbbi időben realizálódott bennem, hogy a saját lakás valószínűleg álom marad nekem. Ennek az alapja az volt, hogy eddig fele ennyi volt a fizetésem (közalkalmazott), de azt legalább otthagytam, és ezzel a 300 ezerrel előrébb vagyok legalább.

Ami a lakás mellett szól még, hogy nincs minimum bérlési idő, szóval ha soknak bizonyulna a 130, könnyebben el tudok jönni és keresek olcsóbbat. Csak arra voltam kíváncsi, ha valaki hasonló fizuból él, neki mennyi az albérlet, hogy lássam, nem túl vad ötlet-e tényleg ennyit költeni rá.

2021. jún. 8. 20:32
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!