Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Számítógép szerelő karbantartó...

Számítógép szerelő karbantartó szakmával nem vesznek fel sehova érettségi nélkül, miért van ez?

Figyelt kérdés
Munkaügyi központban végeztem el mint munkanélküli. Minek van ilyen képzés ha nem jó semmire? Vagy erettsegivel jobb lenne?

2021. jún. 11. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Mert komolytalan.
2021. jún. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Maga a szakma vagy az hogy nincs érettségi?
2021. jún. 11. 13:04
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
mert semmit nem érő szakma
2021. jún. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

A szakma.


A tudásanyaga kb annyi, amennyit egy számítástechnikához affinitással rendelkező 13 éves is tud.

2021. jún. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Sajnos ez nem egy szakma.


Tele a youtube minőségi videókkal MINDENRŐL, ami számítógép építésével, összeállításával, javításával, telepítésével (op rendszer) kapcsolatos lehet.


Kis millióan alapból maguk rakják össze az otthoni gépeiket, és telepítik a windowst rá. Nincs értéke ennek a tudásnak a munkaerőpiacon.


Személy szerint nem is hallottam konkrétan arról, hogy "számítógép szerelő" a szakmája valakinek.


Nagyobb cégekben IT-s csapatok dolgoznak, oda az életbe nem kerülsz be minimum érettségi + hálózat telepítő/üzemeltető vizsga nélkül, de inkább az ifnós diploma az elvárás.


Kicsi cég meg nem fog azért fizetni téged, hogy szereljed a gépeiket.


Bár nem is tartom túl életszerűnek, hogy beülsz egy szobába, és akkor várod, hogy egy munkahelyen tönkremenjen egy gép, vagy 3 évente újra kelljen húzni.


Érettségi semmit nem adna pluszba, mivel nem releváns az infós világban. Piacképes szakma az, amit te valójában keresel

2021. jún. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Nekem meg ecdl szakmám van.


Viccet félretéve, nálunk operátorok végzik a memória, hdd beszerelését a szerverekbe.

A betanított munkához szükséges feltétel: 8 általános.

2021. jún. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ecdl én szimplán ki válthatnám ezzel a papírral vizsga nélkül de nem láttam értelmét. Láttam a neten de lusta voltam vele foglalkozni. Csak így most erről eszembe jutott
2021. jún. 11. 13:40
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem ertem miert nem tudsz leerettsegizni, manapsag csak az analfabetaknak nincs erettsegijuk. Egy munkaltato szemeben te kb senki vagy erettsegi nelkul.
2021. jún. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Régen próbáltam de iszonyatosan hülye vagyok hozzá. Mondjuk nem tudom mit vártam általánosban se voltam eszes. Most jogosítvány csinálok ha ez sikerül lehet neki ugrok megint az erettseginek. Remélem ez sikerül mert sok pénz a tét.
2021. jún. 11. 14:44
 10/10 anonim ***** válasza:

Ennek a szakmának talán 20-25 évvel ezelőtt lett volna értelme. Megvette annó jóskapista a pentium 3as gépét, hogy passziánszozzon rajta, nem volt még internet annyira elterjedve, ha tönkrement valami, levitte a helyi pc kisboltba. Ahogy mi is csináltuk.


Manapság vagy kib.asszák a p.csába ahogy van és vesznek egy újat, vagy megbütykölik otthon.


Egy cég meg pláne nem fog ilyenekkel bohóckodni, 2 évente kiszórják a régit.

2021. jún. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!