Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 15 evesen lehet diakmunkara...

15 evesen lehet diakmunkara menni?

Figyelt kérdés

Olvastam par helyen, hogy 15 evesen is lehet diakmunkara menni, viszont semmilyen hivatalos dolgot nem talaltam errol remeltem, hatha legalabb ti tudtok segiteni.

Szoval lehetseges nyari szunetben dolgozni menni?



2021. jún. 15. 16:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lehetne, miért van tele ilyen hirdetésekkel a net? Ha illegális lenne, nem lehetne kiírni.

Köztük diákmunka-szövetkezetek weboldalaival, akik ezeket a munkákat szervezik, amiből következtethető hogy törvényesen járnak el.


15 évesen pedig már tényleg csak egy kis ész kell hozzá, hogy ha valamit "lehet", akkor arra van törvény/jogszabály írva, így megkeresed azt ami leginkább a munkával összefügghet (segítség: Munka Törvénykönyve).


[link]

"34. § (1) Munkavállaló az a természetes személy, aki munkaszerződés alapján munkát végez.

(2) Munkavállaló az lehet, aki a tizenhatodik életévét betöltötte. Ettől eltérően munkavállaló lehet - az iskolai szünet alatt - az a tizenötödik életévét betöltött tanuló, aki nappali rendszerű képzés keretében tanulmányokat folytat."

2021. jún. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!