Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásajánlatnál lehet alkudni...

Állásajánlatnál lehet alkudni és visszaküldeni egy jobb bérigény miatt?

Figyelt kérdés

Pályakezdő bsc közgazdász frissdiplomásként szinte nulla tapasztalattal (3 hónap kötelező szakmai gyakorlat) Budapesten netto 250+20k cafeteriat ajanlottak emailbe. Ez nem tudom mennyire kevés, sajna nem mertem többet bemondani amikor telefonon felhívtak.

Ha emailbe visszaírom, hogy nem lehetne-e pl nettó 280, akkor elküldenek, vagy mit reagálnának?

Junior kontroller a pozíció.



2021. jún. 16. 20:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, tudod mit jelent az, h átlag?


Ha én egy millát keresek te meg 200 ezret akkor a kettőnk átlaga 600ezer.


Te viszont mégsem érsz ennyit.


Ugyanaz a te helyzeted is. A Budapesti átlag bérbe beleszamitanak a milliós vezetői bérek is. Szóval egy kezdő fizetés az átlag alatt lesz.

2021. jún. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem egy kifejezetten rossz bérigény kezdőként…
2021. jún. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
86%

250 nettó szerintem sem rossz, és ahogy fenn írták, elég hamar el tud indulni felfelé, ha jól muzsikálsz.

Az már cégkultúra függő, hogy mennyire szeretik, ha te kéred az emelést. A mostani munkahelyemen évente egyszer vizsgálják felül a fizetéseket, az előtt lehet célozgatni, hogy nem lenne baj, ha emelnék, de akit szeretnek annak szokták emelni maguktól is. Itt az kevésbé veszi jól ki magát, ha az ember év közben kuncsorog. Volt már olyan, hogy a fontos projektre tett kollega adott egy ultimátumot, emeltek neki mert nem volt más választásuk aztán a projekt végén lapátra tették. Mohó volt, ki kellet volna várja az éves review-t

2021. jún. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 BeefEater ***** válasza:
100%

Ne most akarj sokat keresni, hanem 10 év múlva rengeteget! Ehhez elsőnek tapasztalat és egy jó önéletrajz kell.

Ha a cég akihez mennél biztosít elég szakmai fejlődési lehetőséget és elég jó neve van, akkor ne elsősorban a pénzért menjél oda, hanem azért mert sok kaput nyithat meg előtted 2-3 éven belül.

2021. jún. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!