Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon diákmunkásként...

Magyarországon diákmunkásként a kötelező minimálbért azt havi vagy órás viszonylatban nézik?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy a havi kötelező minimálbér az valahol 170.000 forint körül van, azonban elvileg diákmunkásként órabért kapok.


Ilyen esetben is kötelesek kifizetni ezt a minimum 170.000 forintot? Vagy ilyenkor máshogy számolják ezt? Sajnos nem igazán vagyok jártas ilyen téren így ezt nem értem.


Válaszokat köszi.



2021. jún. 21. 20:28
 1/4 anonim válasza:
12%
Igen, ugyanúgy jár a minimálbér, akármennyi órát is dolgozol. Nagyon ideges is volt a Tescoban a főnőköm amikor 1 óra után elmentem, általában mindenki végigdolgozza a hónapot becsületből.
2021. jún. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
2021. jún. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A minimálbér többféleképpen van meghatározva. Van havi, heti és órabéres összeg is. Attól függően, hogy mi van meghatározva a szerződésedben úgy kell alkalmazni.

Ha órabéres vagy, akkor a minimál órabér 963 Ft óránként. Ha havi béres vagy, akkor fix havi bér jár (MB esetén 167.400 Ft) minden hónapban függetlenül attól, hogy hány munkanap van az adott hónapban. Tehát ugyanazért a pénzért egyik hónapban 20 másik hónapban 22 napot kell dolgozni.


Az lehet, hogy ha órabéres vagy, és pl csak 20 munkanap van a hónapban, akkor 154.080 forintot kapsz egy hónapban, ez kevesebb, mint a havi minimálbér. Viszont ha 22 munkanap van a hónapban, akkor 169.488 forintot kapsz. Ez több, mint a minimálbér.


Amúgy úgy van meghatározva a havi bérből a heti és az órabér, hogy ha az éves összes munkanapot/hetet számoljuk, akkor ugyanaz az összeg jön ki éves átlagban. Tehát nem jár sem jobban, sem rosszabbul egyik sem.

2021. jún. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
2021. jún. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!