Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 3 hónap kötelező szakmai...

3 hónap kötelező szakmai gyakorlat fizetés nélkül nem túl sok az átlaghoz képest, mennyire legális egyébként ez Magyarországon?

Figyelt kérdés

Felsőfokú OKJ-s tanfolyamról van szó. Mivel nincs még ilyen végzettségem,ezért 3 hónapot(napi 8 óra) kénytelen vagyok eltölteni kórházakban, laboratóriumokban ingyen. Semmi baj nincs azzal,hogy komoly nálunk a gyakorlati oktatás is,de én ahogy eddig hallottam és olvastam még sok egyetemen sincs ennyi gyakorlat. Máshol meg azt olvastam,hogy 6 hétig lehet ingyen dolgoztatni itthon. Most akkor hogy is van ez?


Nagyon szigorúan veszik egyébként, pontosan kell érkezni, elmenni, érdemjegy minden nap. A volt munkahelyemen meg a Közszolgálati Egyetemről jöttek 1 hónapos gyakorlatra, ők meg nem csináltak semmit, meg előbb elengedték mindig. Ez csak úgy érdekességként.



2018. jan. 23. 16:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Amikor én végeztem egyetemen (2014-ben), az volt a szabály, hogy max 6 hétig lehet ingyen dolgozni szakmai gyakorlat keretein belül. Nekünk is 3 hónapos gyakorlatunk volt, és ezért voltak olyan évfolyamtársaim, akik több különböző helyen töltötték a három hónapot pont azért, mert a cégek nem vállalták őket tovább hogy ne kelljen fizetni.
2018. jan. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!