Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság ennyire nem lehet...

Manapság ennyire nem lehet diplomával elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Ismerek több embert, köztük volt osztálytársakat. Ma is találkoztam az egyikkel, egyetemet végzett és most pizzafutárként dolgozik. Egy volt osztálytársam szintén egyetemre járt, most a benzinkúton dolgozik eladóként, de olyat is ismerek aki termálfürdőben recepciós. Meg van egy ismerősöm, aki gyári operátorként dolgozik, de neki is van diplomája.

2021. jún. 24. 19:10
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
90%

diploma mellé nem jár azonnal egy milliókat fizető munkahely.


az se mindegy, hogy milyen diploma.

2021. jún. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Agrármérnök, turisztika, az egyiknek valami közigazgatási diplomája van, az utolsót nem tudom
2021. jún. 24. 19:20
 3/32 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is diplomam van, de egy olyan munkakörben dolgozom jelenleg, amihez nem kell diploma, és nagyon nagyon szeretem ezt a munkát és munkahelyet. Simán mehetnek több pénzért máshova, de nekem nagyon fontos hogy abszolút jól érezzem magam minden szempontból egy munkahelyen.
2021. jún. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

#4

Jó, de akkor ennyi erővel a diplomák 95%-a nem ér semmit, max a programozó meg pár mérnöki szak

2021. jún. 24. 19:27
 5/32 anonim ***** válasza:
64%
#6 ez így is van.
2021. jún. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
78%
Ne mosd össze a diploma értékét a helyi munkaerő kínálattal! Az ismerősöd azért dolgozik pizzafutárként, mert a szakmájára nincs kereslet a környezetében. Vagy valamit rosszul csinál. Azt tudni kell, hogy kis cégeknél annyira nem divat az álláshirdetés mérnöki pozíciókba, ezért személyesen kell bemenni érdeklődni vagy gyakornoki program keretében már az egyetemen el kell helyezkedni náluk. Szoktam hallani, hogy sokan csak bújják az álláshirdetéseket, de egy sincsen, hát ezért.
2021. jún. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
30%

Sok diploma semmit nem ér.

Az ilyen gazdálkodás menedzsment, nemzetközi tanulmányok, hasonlók...

Katasztrófa velük elhelyezkedni: mintha nem is lenne diplomád.


A mérnökök: gépész, villamos, építész, építő jól keresnek.

Hozzájuk jönnek az orvosok, jogászok.

Emellett természetesen a programozók, mérnökinformatikusok.

Nem rossz még egy pénzügy-számvitel, talán-talán alkalmazott matematikus.


A teljesség igénye nélkül írtam, de az ezektől különböző szakmáknagy részével piszok nehéz elhelyezkedni, s jó állást találni!

2021. jún. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
21%
Építőmérnökként dolgozom rengeteg építész illetve építős kollégával. Jelenleg lassan már nincs olyan szakember aki alkalmazott lenne , mindenki katás kisvállalkozó lett és számláz. A mérnöki bér 2-3 szorosát szezonban simán hazaviszik. Egyébként meg kereslet és kínálat dönt. Mivel egyre kevesebb a fizikai szakember így jelenleg értük nagyobb a verseny mint a diplomásokért. Ez van.
2021. jún. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
31%

"Az ilyen gazdálkodás menedzsment, nemzetközi tanulmányok, hasonlók...

Katasztrófa velük elhelyezkedni: mintha nem is lenne diplomád.

"


ezen jót nevettem, ilyen szakon végeztem gyenge 4-es diplomával, most 29 évesen megkaptam a bruttó 1milliót egy új pozira

2021. jún. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
68%

#8:LOL én is gazdálkodási és menedzsmentes vagyok, kiegészítve egy mérlegképessel és 750 ezer a bruttóm Budapesten és úgymond, a szakmámban helyezkedtem el kontrollerként.

28F

2021. jún. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!