Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy kamionsofőrnek hogy...

Egy kamionsofőrnek hogy alakul a munkaideje? Hogy vannak a pihenők stb.

Figyelt kérdés

2021. jún. 29. 11:35
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
AETR
2021. jún. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Cég függő.

Attól is függ milyen munkát végzel.

Napi 13 vagy 15 óra munkaidő is lehet, de 15 óra egy héten azt hiszem 2-3x lehet.

Ezekután 11 óra pihi,rövidítve 9 óra is lehet heti 2-3x.

9 óra vezetés,2x45 perc de lehet heti 2-3x 10 óra is, 4,5 óra vezetés majd 45p pihi, 4,5 óra vezetés majd újra 45p pihi, ezekután 1 óra vezetés.

Az a lényeg hogy 2 hétben maximum azt hiszem 90 órát lehet melózni.

Esetleg van még kérdésed?

2021. jún. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2-es sok az azt hiszem. Sokmindent rosszul hiszel.
2021. júl. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

G Kl Szakmai alapképesítés 1-3 kötet c könyvet.

és továbbképzés tankönyve

Teherautóvezetés - európai szinten

""1.3 A munkaidőről szóló törvényi előírások" pl

2021. júl. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

Egy pici idézet!

Heti munkaidő

A közúti közlekedésben foglalkoztatottak heti munkaideje a 48 órát nem haladhatja meg.

Ez heti 60 órára növelhető, ha a heti munkaidő négy naptári hónap vagy 16 hét átlagában

a heti 48 órát nem haladja meg.

Az 561/2006/EK rendelet előírásai elsőbbséget élveznek a nemzeti törvényekkel szemben,

így az utazó munkavállalók munkaidejéről szóló törvényi előírásokkal szemben is. A rendeletek

itt sem mondanak egymásnak ellent, amint az a következő összehasonlításból is kitűnik.

A Közúti közlekedési törvény és az EK szociális előírásai közötti különbségek a heti

munka-, ill. vezetési idő vonatkozásában:

Megszakítások

Hat óránál több, de kilenc órát meg nem haladó munkaidő esetén 30, kilenc órát meghaladó

munkavégzés esetén 45 perc megszakítási időt kell biztosítani.

Munkaidő Megszakítás Munkaidő

6 h min. 3 0 perc max 3 h

Munkaidő Megszakítás Munkaidő

6 h min. 4 5 perc 3 h /nál több, max. 4 h

2021. júl. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

5# Ezen még én sem igazodom ki :)


Továbbra is azt javasolom hogy olvasd át az AETR-t, az szabályozza a nemzetközi gépjárművezetők munkaidejét.

A GKI egy 5 évente kötelező pénzlehúzás, valós ismeretet nem ad. Volt hogy rossz jogszabály szerint vizsgáztunk mert a vizsgakérdéseket nem sikerült az aktuális szabályokhoz igazítani.


Az alap hogy napi 9 órát vezethetsz, 4,5 óra után 45 perc megszakítással. Ennek rakodással és mindennel együtt bele kell férnie 13 óra munkaidőbe. Ez után 11 óra pihenő kell.

A 9 óra vezetési időt heti kétszer bővítheted 10 órára, de a 4,5 óránkénti 45 perc megszakítás akkor is kötelező.

A 13 óra munkaidődet heti kétszer bővítheted 15 órára.

A 11 óra pihenőidődet heti két alkalommal csökkentheted 9 órára, de a hétvégi pihenőidő alkalmával vissza kell pótolni.

Heti pihenőidő 45 óra amit csökkenthetsz 24 órára minden második héten, de azt is vissza kell pótolnod.


Ezek az alapok, aztán majd a gyakorlattal megszerzed az ismereteket a finomságokra :)

Parkolói pletykáknak meg ne dőlj be.

2021. júl. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

6 #! 5 vagyok, az idézetet a könyvből másoltam.Sajnálom, hogy nem hiszel. Mint írtam, 3 kötet. olvasd el, talán akkor érthetőbb lesz. Az idézetem,csak a kérdező kérésére írtam...

Mindenkinek, aki e könyvet kezébe veszi, izgalmas és sikeres továbbképzést kívánunk!

T R A N S P O R T ^M É D IA - kiadása.

2021. júl. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#3 Nem vagyok kamionos így nem tudhatom.

Én Nemzetközi furgonos voltam,nekem így mondták a 10 perces oktatáson. 😃

Papír forma szerint így melóztam,mivel vannak országok ahol rá vannak állva a rendőrök és bagosok stb..

2021. júl. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
A sok retarder agyú lepontozó! Kapcsoljátok ki retardert és akkor agyilag megértitek...
2021. júl. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#7 / 6 vagyok, én meg fejből-gyakorlatból írtam a vezetési és munkaidőket.

Számomra az idézett 6 óra egybefüggő munka vagy vezetési idő ami értelmezhetetlen. Idén voltak bizonyos változások, de azok inkább szigorítottak mint könnyítettek volna. Megértem hogy segíteni szeretnél a kérdezőnek, de mint írtam az 5 évenkénti GKI vizsgán volt hogy a rossz jogszabály szerint vizsgáztunk mert a tesztlapot előző év végén nyomtatták a jogszabály meg tavasszal változott. Ezért is írtam hogy valós ismeretet nem ad, csak pénzlehúzás.

Pontozni mindenki pontozhat ahogy kedve tartja, de a büntetések itt elég nagy mértékűek ahhoz hogy tévedjél. Azt már nem a pontozók fizetik, és mint tudjuk, más fas...-val könnyű verni a csalánt :)

2021. júl. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!