Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem tudnak a magyarok...

Miért nem tudnak a magyarok német életszínvonalon élni még Németországban sem?

Figyelt kérdés

Csomó ismerősöm van, akik Németországban dolgoznak, és mégcsak nem is ott, hanem itthon költik el a pénzüket, de még így sem közelítik meg egy átlag német ember fizetését. Én sokszor jártam németben, és azt láttam, hogy szép családi házakban laknak, új autókkal járnak, azokból is a prémium kategória, és még így is van/vannak gyerekeik. És nem hiszem, hogy minden 2. német ember igazgató lenne egy cégnél... Itthon meg majdnem mindenki panelben lakik, legalább 5 éves autókkal jár, azokból is az átlagosabb márkák, és egy házfelújítás kész érvágás nekik...


Mit csinálnak a németek másként? Én is olyan magyarokról beszéltem akik már akár 10+ éve kint dolgoznak...



2021. júl. 3. 16:48
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
jártál te már angliában? Nem sűrűn látok európa szerte olyan szemétdombot mint ami ott van, Magyarország steril labor angliához képest... az emberek meg: a legtöbb kövér, úgy öltözik mint egy 5 éves, és azok az egykaptafára épülő házak, semmi különbség közöttük. És ez már általános ott, nem csak rágalmazás, ha majd arra jársz te is nézz körül. A németeknél is a prémium autó az átlagos, nem a suzuki mint nálunk, szóval ezek alapján próbálok dolgokat megállapítani, te meg nem is ismersz és úgy rágalmazol. a Kettő között van különbség
2021. júl. 3. 19:30
 12/22 anonim ***** válasza:
18%
Olcsóbban dolgozik és a legfontosabb nincs hitele
2021. júl. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
96%

Képzeld jártam és ezért tudom, hogy Anglia elég "nagy" (130ezer km2, azaz nagyobb, mint Mo) és "kicsit" többen laknak ott, mint Mo-n. Te láttad ezeknek a kb. egyszázezred részét, jártál 1-2 városban és ezért úgy gondolod, hogy az összes angolt ismered és mindent tudsz az angolokról, az angol házakról, építészetről.

Tehát ha Mo-ra jön egy külföldi és látja a rengeteg szemetet, a szétrohadó úthálózatot, a széteső buszokat, a kövér magyarokat és a kádárkocka házakat, akkor teljesen jogosan állapíthatja meg, hogy Magyaroro. egy szeméttelep, roncstelep, az emberek igénytelenek és lusták azért, mert látta az ország egy százezred részét?

És mert ismersz/láttál már néhány embert a "mai generációból" (ami továbbra se tudni, hogy nálad mi), ezért teljesen normális, hogy te megállapítod, hogy az összes 20-30-40 éves lusta?

Tehát te többmillió emberről írhatsz véleményt az alapján, amit egy töredékükről tapasztaltál, de más nem írhat csak rólad véleményt (és nem többmillió emberről) az alapján, amit én csak rólad tapasztaltam a hozzászólásaid alapján?

Na? Még mindig nem érted, mi? Nem csodálkozom...

2021. júl. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
83%

Gondolj bele csak:

-Tanulnak egy jó szakmát/mesterszakos

-Egy jó pocizóban van

-Egy jó márka/cég alkalmazott

És szerinted honnét van lé?

2021. júl. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
83%

"A németeknél is a prémium autó az átlagos"


lefotózzam neked az utcát ahol lakom? vagy a környékben lévő utcákat? valoban van itt is bmw, audi, de egyse vadiúj... meglepődnél ha látnád. nem tudom honnan jön ez, hogy a németeknél mindenki premium autóval jár...

2021. júl. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

az átlag, meg egy utca ahol te laksz megint nem fedi egymást. Én inkább német falvakban / kisvárosokban járok, itt egy darab panel sincs, csak családi házak és 90%-ban prémium, vagy legalábbis új autó parkol a házak előtt, vagy udvarban. Akkor talán a gazdagok mind falvakba költöztek volna? De jártam már nagyobb városokban is, ott nagyobb a vegyesség, de akkor is inkább új autókat láttam, azokból is a tipikus németeket, de én mondjuk egy Volkswagent vagy Opelt se mondanék nagyon átlagos autónak, azoknak is megkérik az árukat főleg ha extrázzák, a Renault meg ilyesmik amiket inkább az átlagos vagy annál lejjebb sorolnék.


De akkor is, egy A-s merci, ami mondjuk a legalsó kategória, abból is alap felszereltségű, 150 ezer km-el, 5 évesen, az is bőven 10+ ezer euróba kerül, én ezt nem értem, ha egy nagyon jó 3 ezer eurós fizetéssel számolunk akkor is marha soknak tűnik ez nekem, és nem új autóról, vagy egy komolyabb merciről beszélünk, ha még a megélhetést és egyébb költségeket levonjuk akkor is majd fél de inkább 1 évig kellene spórolni


Megnézném én azért a havi törlesztőjét egy GLC mercinek mondjuk egy jobb felszereltséggel... az sem olyan olcsó szerintem, de valahogy a németek ezt mégis simán összehozzák, míg nekünk eszméletlen sok pénznek tűnik, de már az ingatlan árak is odáig kúsztak itthon hogy átlagember családi házról álmodni sem mer... Hol van itt az átfedés? Nekem rohadt nagy szakadéknak tűnik ez a 2 oldal, és ezt nem értem hogy mit nem veszek észre

2021. júl. 3. 22:41
 17/22 anonim ***** válasza:
92%

Látom nálad az autó márkája és kategóriája jelenti a jólétet. Gondolom akkor olyan huszonéves lehetsz és máris úgy gondolod, hogy mindent tudsz. Jó dolog az önbizalom, de a túlzott önbizalommal a pofára esés is nagyobb.

Ha olvasnál is és nem csak azt ismételgetnéd, hogy azt nézed milyen autókkal járnak, akkor talán megértenéd mit magyaráztak itt néhányan neked reggeltől. De ha nem, hát nem.

2021. júl. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
87%

írhatunk mi itt bármit, de belebuzultál ebbe a milliós autó témába...


"az átlag, meg egy utca ahol te laksz megint nem fedi egymást."


az átlag sose fedi a valóságot, nézd meg a nettó átlagkeresetet. papiron 20 embernek van 1 milliárdja, 10ezer embernek meg semmi. akkor az átlag szerint a 10 ezer ember is gazdag? ugyanez igaz az autókra is. az hogy te látsz egy rakás jó autót, az nem jelenti azt, hogy a 80 milliós lakosság 99%-ának is az van...nem tudom hány éves vagy, de ez a gondolkodásod szörnyű...

2021. júl. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
89%
Betanított munkásként csak az itteni állapotokhoz képest lehet jól élni,ergó ugyanúgy alja szinten vannak csak a németországi alja szint az itteni alja szint 3-4-szerese fizetés szempontjából.Ennyiből még nem kell 4-5 évente új autót venni és 80 milliós házban lakni.
2021. júl. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
87%

"mégis minden angol ház előtt egy új audi parkol, azokból is sokszor az S-line vagy RS"


Jártál te már Nagy-Britanniában?

2021. júl. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!