Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem tudnak a magyarok...

Miért nem tudnak a magyarok német életszínvonalon élni még Németországban sem?

Figyelt kérdés

Csomó ismerősöm van, akik Németországban dolgoznak, és mégcsak nem is ott, hanem itthon költik el a pénzüket, de még így sem közelítik meg egy átlag német ember fizetését. Én sokszor jártam németben, és azt láttam, hogy szép családi házakban laknak, új autókkal járnak, azokból is a prémium kategória, és még így is van/vannak gyerekeik. És nem hiszem, hogy minden 2. német ember igazgató lenne egy cégnél... Itthon meg majdnem mindenki panelben lakik, legalább 5 éves autókkal jár, azokból is az átlagosabb márkák, és egy házfelújítás kész érvágás nekik...


Mit csinálnak a németek másként? Én is olyan magyarokról beszéltem akik már akár 10+ éve kint dolgoznak...



2021. júl. 3. 16:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
Mert az ismerőseid építkezéseken dolgoznak, mosogatnak, stb., olyan munkát végeznek, amiért itthon se élnének olyan szinten, hogy új autóval járjanak, családi házban lakjanak. Ahogyan Németo-ban se mindenkinek van családi háza és új, prémium autója.
2021. júl. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Talán, mert a magyar kint is csak az alacsonyabban kvalifikált munkákat végzi (hogy finoman fejezzem ki magam) és meztelen seggel ment ki. Míg a német jobban fizető pozíciókban dolgozik, a generációk alatt felhalmozott családi vagyon is rendelkezésére áll.
2021. júl. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

ahogy előttem írják.


itt sem telik mindenkinek lakásra, premium autóra, nehogy azt hidd. nem beszélve arról, hogy rengetegen lízingelik a premium autót a németek is, nem mindenki vesz új autót, nem hülyék ők sem. akik megtehetik és megveszik azok olyan munkakörben is dolgoznak. orvos, ügyvéd, mérnök stb... de a sima bolti pénztáros nem vesz vadiúj 7es bmw-t. családi házat rengetegen örökölnek. vagy: több generáció lakik együtt.

2021. júl. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
hát én nem vagyok képben a német fizetésekkel, de egy kamionsofőr pl 2700-3000 eurót megkeres németországban, ez azért elég szép pénz szerintem kinti mércével is, de mondjuk akik kimennek házvezető nőnek vagy idős gondozónak is, azok is elég szépen tudnak keresni. De akkor is, most egy irodai meló is ilyen jól fizetne kint? Azért kint sem mindenki diplomával rohangál tuti, főleg nem a mai lusta generáció. De akár az angolokat is hozhatnám példának, azok konkrétan egy tróger népség, mármint abszolút nem olyan igényesek se a kinézetre se a környezetükre mint a németek, mégis minden angol ház előtt egy új audi parkol, azokból is sokszor az S-line vagy RS. Jó oké, általánosítok, de akkor is általánosítás a nagy többségből jön
2021. júl. 3. 17:33
 5/22 anonim ***** válasza:
97%

Bevallottan nem vagy képben, és így vezeted le az általánosításokat...

A házvezetőnőnek kint sincs RS Audi-ja akármennyire szeretnéd ezt gondolni. Az hogy kint nyomorog a magyar egy sz/r albérletben, hogy a török neppertől megvegye a háromszor tekert órás, totálkárból összetákolt romhalmaz Audi-t hogy neked majd itthon villantson, még a világ nem fordul ki magából. Aki az alja munkát végzi, az alja bért kap, ehhez mérten tud boldogulni. Pusztán más a lépték a két ország között

2021. júl. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%

Ez most olyan kb, minthogy végigmész egy jobb környéken ahol újépítésű házakat meg új autókat látsz, és hú de gazdagok a magyarok.


Kint is rengeteg átlagos ember van, akik önkormányzati bérlakásban laknak, autó nélkül. Főleg a következő generációknak lesz egyre rosszabb, a több milliós, és addigra valószínű több tízmilliós muszlum sáskahadat elkell majd látni valahogy.

2021. júl. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

"főleg nem a mai lusta generáció", "egy tróger népség" Na, látszik mennyire képben vagy a világról. Jártál te már a nappalidon kívül máshol is, vagy csak a TVből tájékozódsz?

Igen, általánosítasz elejétől végéig mindenben. Abban is, hogy milyenek a németek, milyenek az angolok, milyen a "mai generáció" (bármit is jelentsen az nálad) és abban is, hogy ezekben az orzágokban mindenkinek kacsalábon forgó háza van prémium autóval.

Sok értelme nincs neked bármit is írni, mert te a saját kis világodban élsz és az alapján képzeled el, hogy milyen a világ máshol.

2021. júl. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%
mi a baj az 5 éves autóval? A magyar forgalomban lévő autók átlagéletkora 20+ év... Idehaza egy 5 éves vagy annál fiatalabb autó jómódúak engedhetnek csak meg.
2021. júl. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
még jó hogy ennyi észlény van itt, akik nem tudnak különbséget tenni a vita és veszekedés között... De segítek: vita: az egyik fél mond/állít valamit, a másik fél meg ha nem ért egyet érvekkel próbál reflektálni a másik évedésére. Az nem érv, hogy egy idióta vagy és kész... De aki értelmesen tudott válaszolni a kérdésre személyeskedés nélkül annak köszönöm
2021. júl. 3. 18:59
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, érdekes ez a kettős mérce: te teljes népekről meg generációkról írsz véleményt, írsz olyanokat, hogy trógerek meg lusták, de ha rólad mer valaki véleményt írni az alapján, amit írsz, akkor azon megsértődsz.
2021. júl. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!