Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet kitörni abból,...

Hogyan lehet kitörni abból, hogy pályakezdőként nem kellek sehova?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 hónapja vagyok munkakereső, 1 hónapja kaptam meg a grafikus szakmám, mellette van egy bármixer szakmám. Bár dolgoztam már, nem voltam bejelentve és alig pár hónap volt, mégis beírtam az önéletrajzomba(autókölcsönzős recepciós).

Több száz levelet írtam már, és jelentkeztem állásokra, olyanokra is amiket nem hirdettek meg.

Viszont csak 3 hívott vissza :( 2 tapasztalatlanság miatt elutasított(szobalány,bútorbolti eladó), egyet én utasítottam vissza(gyári csomagoló), mert nem tudtam volna megoldani a bejárást.

Konkrétan már minden reggel gyomorgörccsel ébredek, hogy egyszerűen nem kellek sehová és teljesen elkeserít, hogy azért tanultam évekig, hogy mindkét szakmámhoz min.2-3 év tapasztalattal keresnek embereket, és még egy választ/magyarázatot sem kapok egy egyszerű eladói állásra.:(



#pályakezdő #munkanélkli
2021. júl. 5. 23:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

2 hónapja pályakezdőként és már most kétségbe vagy esve??

Még sokéves tapasztalattal is ritka, hogy valaki 2 hónap alatt munkát találjon.

Csak úgy kíváncsiságból: miért jelentkeztél péyanra, ahol nem tudtad volna megoldani a bejárást?

És komolyan mind a 100 munka, amire 2 hónap alatt jelentkeztél megfelelő lett volna neked és alkalmas voltál rá? Mert hiába jelentkezel 100 munkára, ha abból a felénél nem is felelsz meg az elvárásoknak, a maradékból 10 nem is lenne jó neked (nem tudnál bejárni, nem lenne elég a fizetés, stb. de azért jelentkezel), stb.

Semmi értelme 100 állásra jelentkezni. Gondolom van egy sablon önéletrajzod meg motivációs leveled, mindegy, hogy grafikusnak vagy eladónak jelentkezel.

Olyanra jelentkezz, amit elvállalnál és aminél megfelelsz az elvárásoknak.

2021. júl. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 7 hónapig kerestem anno, 4 éve akkor covid se volt.
2021. júl. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

22-es csapdájából nem egyszerű kitörni. Sajnos addig kell keresni ameddig nem akad valami.


Nekem diploma után kellett legalább 4 hónap találni valamit kezdésnek (és az is közvetítős volt). Ez volt 2014-ben. Utána még megfordultam pár helyen.


Most már pár év tapasztalattal meg egy majdnem 12 hónapos hullámból jövök ki végre. (covid miatt elvesztettem azt az állást, amiben már sínen voltam majdnem 2 éve...)


Szerintem általánosságban sok embernek nehéz most képzettségtől függetlenül. Úgy érzem már kezd kicsit magához térni a piac, az utóbbi pár hónapban lényegesen több interjún voltam már és csordogálnak be visszajelzések is gyakrabban. (tavaly ilyenkor totál halott volt minden szinte)

2021. júl. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1 eléggé. sajnos nulla támogatással, igen eléggé kétségbeestem.

eladói állásokra ,bármixer/pultos, strandra pultosnak, konyhai kisegítőnek és takarítói állásokra, gyári munkára, diszpécsernek, recepciósnak és efélékre jelentkeztem. nem írták ki sajnos, hogy hol van, csak az alap infókat, hogy mi lenne a feladat. igazából bármennyi fizetés jó lenne... csináltam minden munkaféléhez külön önéletrajzot és minden jelentkezéskor írok egy motivációs levelet, nincs alap semelyikből...


#2 sajnálom :( akkor ez már mindig így lesz? ha pályakezdő ha nem?

2021. júl. 5. 23:59
 5/12 A kérdező kommentje:
#3 köszi a választ, szurkolok neked is :)
2021. júl. 6. 00:05
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Küldd át az önéletrajzod (kép és személyes adatok nélkül) megmondom, mit javíts!
2021. júl. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves tőled! elküldtem.
2021. júl. 6. 01:22
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

2 hónap? Az semmi.


Mindenesetre, van valamennyi pénzed? Ha országszerte jelentkeznél, biztosan akadna valami a horgodra, viszont akkor úgy kell megtárgyalni a munkáltatóval, te munka esetén költöznél oda és akkor az albérletet is el kell kezdeni intézni.

2021. júl. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy annyit tehetsz h leadod a szintet,de nem adod magad olcsóbban max nem olyan állást nézel hanem hasonlót de ami nem megalázó ott lehúzol 1 évet és már van tapasztalat akkor jobban fel fognak venni én is 1.5 évig nem dolgoztam diploma után mire felvettek 1 call centerbe arra jó volt h ne legyen üres a cv meg sok csinos pulyka volt nyami
2021. júl. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38%
kérdező, menj hresnek, ssc-snek, boldog boldogtalant azonnal felvesznek
2021. júl. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!