Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vélemény az ilyen 3 hónap a...

Vélemény az ilyen 3 hónap a próbaidő, aztán 6-12 havi határozott idejű munkaszerződés, és utána majd kiderül, hogy megtartunk e munkahelyekről? Ezekkel nem érdemes tervezni mi?

Figyelt kérdés

Csak az ideget etetik az ilyen helyeken az emberrel nem?

A valóságban meg létszámkereten túl veszik fel "szezonra" a palimadarat.

Kinek milyen tapasztalata van az ilyen munka helyekkel?



2021. júl. 14. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Nem feltétlen. Szerintem ez teljesen korrekt, így a fejlődésedet folyamatosan monitorozva tudják eldönteni hogy akarnak-e veled tovább dolgozni. Sehol nem fognak azonnal határozatlan szerződést eléd tolni. A legtöbb helyen kimaxolják az 5 évet.
2021. júl. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Volt ilyen munkahelyem, 3 hónap próbaidő alacsonyabb fizuért, ha maradtál, a 4. hónapban emeltek és visszamenőleg is kifizették a különbözetet. Határozott 6 hónapos szerződés, én nem tudok olyant, akit elküldtek utána.
2021. júl. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Változó, ilyenért nem mondanék fel de kezdőknek jó lehetőség lehet. Voltam pár határozott szerződéssel 3.5 évig, utána is én mentem el végül.
2021. júl. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sehol nem fognak azonnal határozatlan szerződést eléd tolni. A legtöbb helyen kimaxolják az 5 évet.


Bocs, de ezt cáfolnám, nekem már 11 munkahelyem volt, ebből 3 volt a "fent említett" és mindhárommal beszívtam, ha visszagondolok, és most párom keresztfiánál is ugyanez igazol vissza húsz év távlatából.


Ahol most vagyok ott teljesen jólérzem magam!


A munka / fizetés aránya teljesen korrekt.

Előrelépés ugyan nincsen, de évente van bérfejlesztés még a covid ellenére is, és ha az ember akar, akkor a mozgóbérrel a hathavi (törvényi maximum) munkaidőkeret felső határáig túlórázhat ha bírja.

A kollégák nem tesznek keresztbe egymásnak a szabadságolásokkal, hanem inkább besegítenek.

2021. júl. 14. 19:33
 5/10 A kérdező kommentje:

Csóri srácot (párom keresztfiát) a próbaidő végéig hitegették, hogy majd alakul ez de közben mindennap lecseszték valami miatt, mindennap idegbe jött ahza a gyerek, hoyg megint hülyét csináltak belőle, az oktatására nem szántak időt, és pont két nappal a próbaidő letelte előtt fel is mondtak neki...

Pedig tette a dolgát, fejlődött , nem hibázott, ottmaradt túlórába is.

2021. júl. 14. 19:35
 6/10 A kérdező kommentje:

Szóval, akkor ahogy nézem más sem húzza sokáig az ilyen helyeken, mert volt aki írt hasonlót.

Nekem egy év volt a legtöbb időm, az első helyen 7 hónap, a másodikat próbaidő alatt dobtam, a harmadik meg egy év határozott időre váltott, de a 8. hónapban ők dobtak engem és inkább kifizettek 4 hónapot egybe, hoyg ez mire volt jó, sose fogom megtudni, de egyáltalán nem bántam...


A jelenlegi helyemen már negyedik éve vagyok, és a három hónap próbaidő után egyből határozatlan idővel indult.

2021. júl. 14. 19:42
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Eleve határozatlan idővel indul, a próbaidő ugyanúgy teljes értékű része az időnek.
2021. júl. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem mondom, hogy nincs olyan, de nálam annó új szerződést is adtak, nem a határozatlanba volt belefoglalva a próbaidő, bár manapság már így csinálják vagy így is.
2021. júl. 14. 21:33
 9/10 anonim ***** válasza:
A legputrisabb munkahelyek csinálnak ilyeneket.
2021. júl. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A legputrisabb munkahelyek csinálnak ilyeneket."


Ez így van...

2021. júl. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!