Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű munkaszerződé...

Határozott idejű munkaszerződés felmondáshoz ez elfogadható indok?

Figyelt kérdés
Tönkrement a kapcsolatom, egy ideje már elég nehezen megy az egy fedél alatti közös élet. Lenne lehetőségem rokonhoz költözni, de messze van, onnan nem tudnék bejárni dolgozni. Állami cégnél dolgozom és még nagyon sok van vissza a határozott időből. Elfogadnák ezt indoknak? Mármint a költözést. Ha valaki esetleg volt már hasonló helyzetben, kérem, írja meg. Köszönöm szépen.
2021. jún. 29. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Igen, a koltozes tokeletesen elfogadhato erv torvenyileg is.
2021. jún. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nem. Ennyi erővel bárki bemondhatja bármikor, hogy bocsi én most költözök, aztán ellenőrizzék le.
2021. jún. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Egy költözést nem olyan nehéz leellenőrizni, bekérik az új lakcímkártyát.


(tudom van akinek teljesen más cím szerepel rajta, sőt még a tartózkodási helye sem az ahol ténylegesen tartózkodik, de ilyen szempontból ez teljesen mindegy, hivatalosan tudja igazolni, hogy máshol lakik ez a lényeg)

2021. jún. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor ezzel lesznek gondok. Amíg a jogi rész le nem zajlik, addig nem terveztem másik lakcímk
2021. jún. 29. 14:29
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat az előbbit véletlenül elküldtem. Szóval csak később terveztem lakcímkártya cserét.
2021. jún. 29. 14:31
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
Nem biztos, hogy bekérik, - nem tudom- lehet elég a nyilatkozatod, arra írtam amit valaki írt hogy bárki bemondhatja, hogy költözi és nem nehéz leellenőrizni.
2021. jún. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

2.: Rosszul tudod.


[link]


“határozott idejű munkaviszony a munkavállaló részéről is csak kellő súlyú ok mellett mondható fel. A törvény szerint ilyen ok lehet az, amely a munkavállaló számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna. Meglátásom szerint az utazási idő jelentős megnövekedése megfelelő indok lehet, akkor is, ha a munkavállaló maga költözik el, saját elhatározásából.”


Viszont ennek bizonyitasara joggal kerhetik a lakcimkartyat, a torveny szerint ugyanis a te kotelesseged a lakcimedet (vagy az allando tartozkodasi helyedet) a valosagnak megfeleloen feltuntetni, szoval erdemes az utolso munkanap utani 1-2 hetben bejelenteni egy bemutatni.

2021. jún. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%
Véleményem szerint elfogadható, hiszen a nagy távolság a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teheti. Ha a munkáltató kéri a felmondási ok igazolását, akkor köteles vagy megtenni, akár utólag is. Ha nem kéri, akkor szerencséd volt.
2021. jún. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!