Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az,hogy Magyar...

Miért van az,hogy Magyar fizetésből semmire se tudok vinni?

Figyelt kérdés

Nézzünk romániát:

-Van munka

-olcsóbb az árak

-Tudsz venni lakást vagy legalább tudsz építeni egy kis házat,és kocsit.

-Viszonylag nem annyira gázak az bérek

Magyarország:

-Annyi adó van hogy már levegő vételre is adóznak

-Árak?Pff,mint ha aranyból készülne az kenyér

-Munka?Pff,örüljél ha budapesten el tudsz helyezkedni vagy nagyobb városokban

-Lakás?Örüljél ha panelbe laksz,mert kölünben az utcán élnél mint egy csőves

-Autó?Pfff,hagyjad mán,örüljél ha tudsz venni újonnan suzuki,azt is olcsóbb fajtából..

-Fizetés?Abból az 200-ból 150 ami az tiéd,hagyjuk mán ezt az süket dumát,főleg hogy diplomásként legfeljebb 500 keressel,ahhoz informatikusnak kell hogy megkeresd az 1 milkót...

Ausztria:

-Itt még egy csőves takarító keress többet mint egy orvos magyarországon

-Adók?Csak annyi van ami kötelező,de amúgy magyarországhoz képes nagyon kevés

-Lakás?10 év alatt annyit keressel hogy Mo-hoz képes luxus lakásnak minősül

-Kocsi?Hogyne,itt csővesnek néznek ha suzukival járkálsz,azt ist 2 év alatt sporóltad ki

-Munka?Itt ha normális szakember vagy,akkor annyit érsz mint egy aranyx,és annyit ist keressel.

Diplomásként meg még rolexet is vehetel



#fizetés,rolex,autó,pénz,munka,állás,adó,adók
2021. júl. 15. 08:36
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
51%

Savanyú a szőlő, édesegykomám? Talán tanulni kellett volna, akkor még vitted is volna valamire...


"-Annyi adó van hogy már levegő vételre is adóznak"

Éppenséggel Vitya elég sok adót csökkentett. Mondjuk a világbajnok ÁFA azért tényleg gáz.


"-Árak?Pff,mint ha aranyból készülne az kenyér"

Az utóbi időben tényleg drágult minden, de ez nem csak Magyarországon van így. Mellesleg a kenyér pont nem túl drága. Még teljeskiörlésűt is kapsz 700Ft/kg áron.


"-Munka?Pff,örüljél ha budapesten el tudsz helyezkedni vagy nagyobb városokban"

Én pl. Covidtól függetlenül otthonról dolgozom. Bárhol lehetnék. Nem mellesleg aki akar és ért valamihez, az el tud helyezkedni.


"-Lakás?Örüljél ha panelbe laksz,mert kölünben az utcán élnél mint egy csőves"

Panelben lakom. De az a sajátom és köszönöm, nekem tökéletes, szépen felújított, légkondis, fullextrás.


"-Autó?Pfff,hagyjad mán,örüljél ha tudsz venni újonnan suzuki,azt is olcsóbb fajtából.."

Már a Suzuki sem olcsó amúgy. De semmi baj nincs azzal, ha pár éves használt kocsit veszel.


"-Fizetés?Abból az 200-ból 150 ami az tiéd"

Hát tudod nem mindenki keres ilyen keveset. Ennyiért én fel se kelnék. Ha tanultál volna, értenél valamihez, te is kereshetnél többet.



"-Lakás?10 év alatt annyit keressel hogy Mo-hoz képes luxus lakásnak minősül"

Ausztriában aligha veszel lakást, olyan durva árak vannak. De ez kb egész Nyugat-Európára igaz. Mindenki bérleményben él.

2021. júl. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
60%

BEZZEGROMÁNIA... :)))


[link]


[link]

2021. júl. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
35%

#11. "Mondjuk a világbajnok ÁFA azért tényleg gáz."


Hadd védjen meg egy kicsit az áfánkat, ami igen jelentős szerepet játszik az állami bevételekben, ráadásul német és osztrák szint alá sikerült leszorítanunk az áfarést is az utóbbi pár évben.


Nem világ-, csak Európa-bajnok az áfánk, és nem ettől függ, hogy hol jó élni vagy hol nem. Nálunk úgy döntött a politikai vezetés, hogy az SZJA-t próbálja egykulcsosan és minél alacsonyabban tartani, a minél több megmaradó fizetésemből pedig eldönthetem, hogy mire szeretnék költeni, legfeljebb majd fizeten a magas áfát. De hozzáteszem, hogy ma már elég sok termékből lehet választani, ami az 5%-os (vagy 18%-os) kulcs alá esik, ráadásul a termék árát nem az határozza meg, hogy mennyi rajta az áfa. Szerintem a rendelkezésre álló lehetőségek közül még mindig ez a legigazságosabb rendszer, mert több pénz felett van *nekem* döntésem, mintha egy magasabb SZJA-val elvennék azt tőlem. Még egy egykulcsos SZJA-t várok ettől a kormánytól, de már szerintem csak a következő választások után lesz belőle valami.

2021. júl. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:

"Hadd védjen meg egy kicsit az áfánkat, ami igen jelentős szerepet játszik az állami bevételekben, ráadásul német és osztrák szint alá sikerült leszorítanunk az áfarést is az utóbbi pár évben."

Ne haragudj, de az áfarésnek semmi köze magához az áfához, független annak mértékétől.

Az áfarés maradhatna ennyi 20-25%-os áfánál is, sőt, javulhatna is!

2021. júl. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
87%

#13: Azért elég gáz a 27%. Mert ugye mindenre megy. Ha veszel egy autót, ott bizony súlyos százezreket jelent, amit nem feltétlen kompenzál az alacsonyabb SZJA. Az ÁFA "egészséges" mértéke valahol 20% körül lenne, élelmiszerre, könyvre, gyógyszerre meg max 4-5%.

A kiesést be lehetne hozni olyan adókkal, amik az indokolatlan költekezést "büntetik", pl. 15 milliónál drágább autókra, 70 milliónál drágább házakra plusz adó.

2021. júl. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
64%
Akkor költözz Romániába vagy a sógorékhoz "csöves takarítónak", ha nem tetszik.
2021. júl. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

11

""-Fizetés?Abból az 200-ból 150 ami az tiéd"


Hát tudod nem mindenki keres ilyen keveset. Ennyiért én fel se kelnék. Ha tanultál volna, értenél valamihez, te is kereshetnél többet."

Jelengleg szakmunkás vagyok,és 350 ezret kereset,amiből 300 az enyém :))

""-Autó?Pfff,hagyjad mán,örüljél ha tudsz venni újonnan suzuki,azt is olcsóbb fajtából.."


Már a Suzuki sem olcsó amúgy. De semmi baj nincs azzal, ha pár éves használt kocsit veszel."

Ja,ki tudja milyen hibái vannak.

""-Munka?Pff,örüljél ha budapesten el tudsz helyezkedni vagy nagyobb városokban"


Én pl. Covidtól függetlenül otthonról dolgozom. Bárhol lehetnék. Nem mellesleg aki akar és ért valamihez, az el tud helyezkedni."

Jó,de te szellemi munkát végzel,így könnyebb,de aki pl karbantartó?Vagy ilyen fizikai szakmunkás?

""-Annyi adó van hogy már levegő vételre is adóznak"


Éppenséggel Vitya elég sok adót csökkentett. Mondjuk a világbajnok ÁFA azért tényleg gáz."

Nem,csak sok az adó,és tényleg van pár adó ami felegleges,pl:Súlyadó

2021. júl. 15. 13:47
 18/36 A kérdező kommentje:

16

"Akkor költözz Romániába vagy a sógorékhoz "csöves takarítónak", ha nem tetszik."

Kb:Hagynád hogy rúgnosnák az rokonodat,nem?

Amúgy tipik Hozzá állás,ami tényleg rossz,és valaki mondja,az takarodjon el onnan?

2021. júl. 15. 13:49
 19/36 A kérdező kommentje:

7

Nem,nem én írtam/irok 4-5 kérdést :))

2021. júl. 15. 13:50
 20/36 A kérdező kommentje:

9

nem arról van szó hogy "szegények" nem akarjanak dolgozni,adózni,és nem arról van szó hogy büntesék te ütödöt,ki mondta ezt?

10

Tipik hozzá állás,ha nem úgy írtam mint ő felsége,akkor már analfabéta..

Amúgy ilyen csúcs tökéletes vagy,hogy beszóljál?

2021. júl. 15. 13:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!