Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Le lehet vinni valahogy az...

Le lehet vinni valahogy az élelmiszerköltséget 30-40 ezerre per hónap?

Figyelt kérdés

főzök magamra, de még ígyis elmegy 50-60 rá. Le akarom nyomni 30-40 köré.


miekt főzzek?


2020. júl. 16. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Piros címkés termékeket vegyél, mindig azt, ami éppen van. Egy jó 30%-al kevesebbet fogsz költeni.
2020. júl. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Persze, mi sem költünk többet fejenként, pedig nem is kifejezetten spórolunk. Mármint nyilván figyeljük az akciókat, betárazunk, ha olyan van, és nem akkor veszünk pl. epret, mikor 2500 ft kilója, de összességében nincs olyan, hogy nem veszünk meg valamit, mert nincs pénz.


Szerintem a titok a mértékletességben és egészséges étkezèsben van. Alapvetően növényi étrendet folytatunk, max 2-3 alkalommal eszünk hetente húst mondjuk ebédre (de akkor vacsira nem). Sok hüvelyest fogyasztunk, lencse, bab, teljes kiőrlésű liszttel sütünk, olajos magvakat, olívaolajat is rendszeresen eszünk.


Viszont csapvizet iszunk, nem veszünk félkész/készkajákat, üdítőket, nasikat (illetve, ritkàn eszünk, inkább így mondom). Sose költünk 50-60-nál többet ketten...

2020. júl. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%
Valamit nem jól csinálsz. Én egyáltalán nem spórolok kaján, nem nézem az árakat, heti 3-4szer legalább eszem kifőzdében, vagy rendelek valamit. Többi napokon főzök (egyszerűbb kajákat, esetleg félkész dolgokat). Édesszájú vagyok, így minden ebéd után van egy kis desszert (csoki/fagyi), illetve szoktam venni csipszet, némi alkoholt is néha (sör/bor). Előző hónapban 61 ezer Ft-ot költöttem, májusban kicsit kevesebbet. Biztos vagyok benne, ha jobban odafigyelnék, többet főznék, nem nasiznék, piacon venném a zöldségeket/húsokat, akkor 40-45ből kijöhetnék. Hozzáteszem nem vagyok nagyétkű (bár épp kis darab sem vagyok - 178cm/85kg, férfi) és otthonról dolgozom. Ha egész nap bútorokat pakolnék, többet fogyasztanék.
2020. júl. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Egyél babot, lencsét, sárgaborsót. Fél kiló párszáz forint és laktató is.
2020. júl. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
nem.
2020. júl. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Én havi 30 körül hozom ki (a 140 ezres tanári fizetésemből albérletet is kell fizetnem, szóval nem szórakozásból éhezem), de kb. vajaskenyér - sajtostészta a menüm a folyamatosan. Meg a nagy zsákos zab, abból lehet zabkását csinálni :))
2020. júl. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%

Ha havi 60000-ból kijönnék egy hónapba nagyon örülnék, de nekem általában 85-90000 körül mozog egymagamra, és minden nap főzök.

Viszont egészségügyi okokból nem ehetek glutént, tejfehérjét, tojást, fokhagymát, csirkehúst. pl: 1 kg palacsinta por 2000 ft, de ha megveszem az alapanyagokat kb ugyan ide jön ki, 1 kg liszt 1200 (akciósan), szalámiból csak a gépsonkákat ehetem meg 4600-6000/ kg, szendvicskrém 1100 ft/150g, minden mentes kenyér 3-4000 ft/kg úgyhogy helyette abonett-et eszek. legolcsóbb iható kókusz vagy rizstej 5-600 ft/l. tejföl utánzat 460 ft/ 150g, joghurt 280-320 ft/db és 150g....

Aztán megszeghetem az étrendemet, csak akkor a mentő visz el.

2020. júl. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

A havi 50-60 rengeteg. Én 25-30 körül költök, úgy, hogy főzök magamra. Minden hétvégén piacon vásárolok, az egész heti kaja adatokat ott veszem meg. Sokszor féláron van, mint a boltokban.

Bosnyák téri piacot nagyon ajánlom.

Luxus cikkeket nem veszek, csak ha jó áron van. Pl spárgát akkor veszek ha már 350-400 Ft-rá lement a fel kiló ara. 750-900-ért nem veszem, nezek mást.

Mindig olyat veszek, aminek éppen szezonja van, így jó áron tudok vásárolni.

Emellett heti 2-3-szor sportolok, tehát azért eszek nagyobb adagokat, de így is maximum 30ezerbol kijövök.

Szerintem picit nagyok az igenyeid, illetve nem vagy pénzügyileg elég tudatos...az az összeg amit havi szinte elköltesz kajára rengeteg!

2020. júl. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csirkemell, tojás, halkonzerv, rizs, zab, teljes kiőrlésű kenyér, lencse, fagyasztott zöldség. Sportolás miatt 90%-ban ezeket eszem. (Meg még persze fűszerek, szószok, só, olaj.) Természetesen mindenből a saját márkás olcsóbbat, ha van. Vagy tudom, hogy egyik boltban pár dolog olcsóbb, a másikban megint pár másik, ezért mindent a megfelelő helyen veszek. (Tesco, vagy Spar, vagy Lidl ahová járok.) És 2 méter + 90 kg vagyok, szóval nem keveset eszem. És így költök kajára olyan havi 40 ezret. Egy tipp még, hogy ne naponta járogass bevásárolni, mert bevásárláskor az ember sok szart is megvesz, amiket előtte nem tervezett be. Én 10-15 naponta megyek boltba, de akkor hátizsákkal és két szatyorral menve és meg tudok venni annyi napra előre való kaját. (Pl 6 kg csirke, 4 kg rizs, 5 kg zöldség, 3 kg zab egyszerre, stb)


[link]

Itt találsz még jó tippeket.


Ja és semmi baj azzal sem, ha valaki sokat költ kajára, ha megengedheti magának.

26/F

2020. júl. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

110e körül jön ki a havi átlag, de ebben az összes étterem, kaja rendelés, strandon hamburger és minden benne van ami étkezés.

Mindez 4 főre, kényelmesen. (két pici gyerekkel de már azért tudnak érezhetően enni)


Szóval szerintem egyedül és házon kívüli kaja nélkül simán lehet 40 alatt.

2020. júl. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!