Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Emberek mit nyafognak annyit...

Emberek mit nyafognak annyit ha túlórázni kell?

Figyelt kérdés
Elmegyek én nekik havi 30 napot is 12 órában, de akkor fizessenek minimum 500 ezer nettót!

2021. júl. 15. 09:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
89%
Te valami fogyi vagy, kérdező?
2021. júl. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
77%
Mert nem arra a munkamennyiségre szerződtem, azért. A szerződés köti a munkavállalót is, a munkaadót is, vegyük már komolyan. Ha én 40 órára szerződtem, akkor egy órával se fogok többet dolgozni. Ezért nem fogok az életben közszférába menni. Azonkívül nem azért élek, hogy dolgozzak, kell idő a családra, a hobbijaimra, magamra. Én eleve a 8 órás műszakot is túl soknak tartom, szerintem a napi 4-6 óra az ideális, és ha kell, akkor inkább az életszínvonalamból adok lejjebb, mint az időmből, de ez az én magánvéleményem.
2021. júl. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nálunk az elszámoláshoz volt kártyás beléptető rendszer.


Kezdés:

A rendszert 7:55-kor kapcsolták be, bejárósként mindig odaértem 7:10-re és unalmamban dolgoztam, de visszakellet menni 8 előtt becsekkolni, néhányszor csak később jutott eszembe és ez levonást jelentett.

Ha 10-kor jutott eszembe, akkor papíron 2 óra hiány, valóságban 50 perc többlet!


Munkaidőben:

A főépület elhagyása kártyás kicsekkolással, visszatérés becsekkolással pl. ebéd miatt, így inkább maradtunk a szendvicsnél és közben ketyegett a munkaidő.

Később jól kifogtak rajtunk, ha nem csekkoltál ki a 15 perc fizetett ebédidődre, akkor levontak extra 45 percet.


Munkaidő után:

A kártyás kiléptetőt 16:15-kor lekapcsolták, ha nem csekkoltál ki automatikusan beírt a rendszer a 15:00-as kicsekkolást.

Este 20:00-ig túlóra, papíron 15-ös kilépés és hiány!


Hétvégén 8-12 között volt bekapcsolva a beléptető rendszer, de 8-10 órás napokat toltunk.


Engem szó szerint fel***ott elég rendesen ez a szisztéma, rekord 120 óra extrát számoltam, ők meg kihoztak 38 óra hiányt.

Hétvégén délben kisétáltam, napközben meg 15-kor, ha eleve azt számolják, legyen igazuk, 1 hét alatt kirúgtak :)

2021. júl. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
65%

Ott nyafognak és tegyük hozzá jogosan, ahol:


-Nincs kifizetve

-Vagy nincs lehetőség a lecsúsztatására


Vagy az egyik vagy a másik kell.Olyan nincs,hogy valaki túlórázik a semmire.

2021. júl. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nálunk ha 2-en dolgozunk együtt 8-16 között legyen szó közös labormunkáról, megbízásos feladatról, vagy mérési kiértékelésről, akkor lefelezik az időt és 4-4 órát számolnak el mindkettőnknek a 8-8 helyett.


Indoklás, hogy "Egyénenként csak 50%-át csináltátok a feladatnak!"

Az is nagyon vicces szokott lenni, mikor be vagyunk írva 1 feladatra 4-en, akkor 4-el osztva számolják el a munkában töltött időt, mivel fejenként csak 25%-ot teljesítettünk.


Ugatnak, hogy nincsen meg az alap munkaóraszámunk, dolgozzunk többet, hogy legyen legalább a havi 160 óránk!

2021. júl. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!