Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nyafognak a balatoni...

Miért nyafognak a balatoni vendéglátósok és szállodások megint?

Figyelt kérdés
Nem értem mit csodálkoznak, hogy nem találnak munkaerőt, azok után, hogy éhbérért dolgoztatják az embereket, hogy nekik meglegyen az új Audi/BMW/Mercire való pénzük. Plusz még a pótlékokat nem fizetik ki, lehúzzák a vendégeket, tipikus szerencselovagok. Most végre majd kezdik belátni, hogy a dolgozók hülyék lesznek negyed annyi pénzért dolgozni, ha 150-200 km-el arrébb jobban járnak.
2016. máj. 25. 18:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
mert nem tudják tankolni a kocsit ! meg már mindenki Horvátországba jár nyaralni sokkal olcsóbb mint az a pocsoja Balaton
2016. máj. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Én főszezonban dolgoztam heti hatszor 10 órát 610 forintos órabérért és én még szerencsésnek számítottam, mert voltak olyan diákmunkások, akik 12 órás műszakokat húztak le heti 5 alkalommal 400-valahány forintért. Rendszeresen csesztettek minket a vendégek és a főnökeink is, állandóan azzal fenyegettek, hogy így meg úgy kirúgnak, ha nem csinálunk meg olyan dolgokat, amik eleve benne sincsenek a munkakörünkben, én pl. felszolgálóként voltam egy személyben a takarító, a vécés néni, a kukta és a küldönc, pihenőnk természetesen a túlórapénzeket sose fizették ki, a benzinpénzbe sose szálltak be, sőt még a tányérokról lévő maradékot se ehettük meg, ha kajálni akarunk, akkor ott helyben kellett megvásárolnunk, mert azt mondták a főnökeink, hogy ha meglátják, hogy más üzletébe megyünk, akkor Tihanyig rugdosnak minket.

A tipikus újgazdag vállalkozóréteg dominál a Balatonon, vagyis az életük első felét egy másfél szobás parasztházban eltöltő, kopasz, hurkás nyakú, kigombolt flanelingben és puma papucsban mászkáló sörhasú tahó véglények, akik rendre semmihez se értenek, de mivel valahogy hirtelen nagy pénzhez jutottak azt gondolják, hogy ők az új arisztokraták. Megfogni nem lehet őket, az ellenőröket lefizetik vagy megfenyegetik, konkrétan hozzánk jártak inni a KÖJÁL embereivel, akik néhány tízezer forintért meg pár fröccsért szemet hunytak afölött, hogy az egész hely egy komplett fertő, ha pedig szóvá mered tenni, hogy egy disznóól a hely, akkor másnap reggel egy SMS-t fogsz kapni, amiben az áll, hogy nem kell többet bejönnöd. A klasszikus vállalkozók már rég kihaltak onnan, csak pár vén kecske maradt csak, noha nem mintha ők jobbak lennének, de ők legalább nem vesztegettek meg senkit és aránylag igyekeztek rendet tartani, ők eleve egyedül vitték a boltjaikat, szóval ők nem nagyon vesznek fel senkit.

Lényeg a lényeg, feleslegesen hisztiznek, csak még több jogszabály módosítást akarnak, hogy még kevésbé kelljen ügyelniük az alkalmazottjaikat, akik - és ezt a saját bőrömön éreztem - már így is szinte állatként vannak tartva. A legtöbb fiatal már amúgy is külföldre megy szezonális munkákat csinálni, mert ott legalább megfizetik rendesen, idehaza viszont pár fillérrel szúrják ki a szemüket és még meg is fenyegetik őket.

2016. máj. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Most mi van abban, hogy "nyafognak", vagyis elmondják a problémájukat? Te is elmondod a problémádat, konkrétan ebben a kérdésben is, hogy kevesled a fizetést a sok munkáért. Akkor a vállalkozók miért nem tehetik meg ugyanezt? Igen, nyilván magasabb bérekkel több embert találnának, viszont ez fordítva is igaz: több tudással az emberek is jobban fizető, kényelmesebb munkát találnának.
2016. máj. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

"Akkor a vállalkozók miért nem tehetik meg ugyanezt"


Mert nem vinnyogni kellene, hanem normális bért adni.

Nem egy üzletvezető ismerősöm dolgozott lent, tisztán látták, hogy 10 miliók jönnek be, a szaros szakácstól meg sajnálnak plusz 50 ezret.

Szal innentől kezdve kussoljanak.

De ha ennyire zavar, menj és törölgesd meg a szemüket szegénykéknek!

2016. máj. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

" miért nem tehetik meg ugyanezt? Igen, nyilván magasabb bérekkel több embert találnának, viszont ez fordítva is igaz: több tudással az emberek is jobban fizető, kényelmesebb munkát találnának."



Te tényleg ennyire sötét vagy?

Pont ez a probléma, hogy az emberek nem mennek már oda dolgozni, mert elmennek máshová vagy egyszerűen váltanak.

Ezek az idióták meg nem az, hogy akkor próbálnak kedvezőbb feltételeket nyújtani, nem.

Ők hisztiznek, hogy micsoda dolog, hogy nem mennek el minimálbérért dolgozni nekik az emberek.

Valamelyik nap már röghözkötésről olvastam, köteleznék az embereket, hogy ott nyomják lent, rabszolgaként.

Ha szerinted ez okés, akkor igen nagy baj van a fejedben.

2016. máj. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#4


"Mert nem vinnyogni kellene, hanem normális bért adni."

Akkor itt a Gyakorin se vinnyogjon senki, hogy kevés a bére! Mert a vinnyogás tilos! Egyébként nyilvánvaló, hogy lesz béremelés, ha a vendéglátósok ki akarnak nyitni, az, hogy elmondták a véleményüket, nem jelenti azt, hogy most a csodára várnak.


"De ha ennyire zavar, menj és törölgesd meg a szemüket szegénykéknek!"

Engem aztán nem zavar, de úgy látom, téged zavar, mert egy téged nem sértő megjegyzésre személyeskedésbe kezdtél.


#5


"Te tényleg ennyire sötét vagy?"

Jól van, kiszólt a lyuk a gödörből.


"Ezek az idióták meg nem az, hogy akkor próbálnak kedvezőbb feltételeket nyújtani, nem."

Honnan tudod? Igazából, már jó lenne arra is egy forrás, hogy pontosan milyen formában "nyafognak" a vállalkozók, de azt sem lenne rossz igazolni, hogy tényleg semmi mást nem tesznek. Ugyanis ha akarják csinálni tovább a boltot, úgyis lesz béremelés, ennyi.


"Valamelyik nap már röghözkötésről olvastam, köteleznék az embereket, hogy ott nyomják lent, rabszolgaként."

Ezt nagyon félreértetted, vagy most ferdítesz. Röghöz kötés jelenleg is létezik, pl. a felsőoktatásban, csak még a szakiskolákban nem. Szerintem sem jó semmilyen formában a röghöz kötés, de nehogy már azzal gyere, hogy itt rabszolgamunkát akarnak végeztetni. Nem, senkit soha nem fognak munkára kényszeríteni, azoknak az időknek már rég vége van.


"Ha szerinted ez okés, akkor igen nagy baj van a fejedben."

Nem tudom, hogy az általad leírtakból miről vélelmezed azt, hogy szerintem okés, de hogy én ezek közül egyikre sem helyeseltem, az biztos.

2016. máj. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 partizana ***** válasza:

"meg már mindenki Horvátországba jár nyaralni sokkal olcsóbb mint az a pocsoja Balaton"


Nem tudom mikor jártál utoljára bármelyiken is, de nem olcsóbb, mondjuk Isztria és Fiume környéke csak pöppet drágább, de távolabb..oda le is kell jutni, benzin stb..drágább az autópálya is..szóval ez azért gondold át még egyszer..

2016. máj. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Jól van, tisztán látszik, hogy hülye vagy az egészhez és azt se tudod miről van szó.

Ez már évek óta probléma, hogy szaroskodnak, másrészt elpofáztam, hogy annyi lenne a megoldás, hogy fizetésemelést adnak.

Ennyi, kész, nem kell telesírni az esti híradót.

Innentől kezdve meg nincs miről beszélni(elhiszem, hogy a tutit akartad megmondani, de sajnos nem jött össze).

Látszik hogy egy abszolút laikus vagy, aki imád okoskodni meg alapvető gazdaságtani elveket puffogtatni, úgy, mintha senki más nem ismerné ezeket az elméleti dolgokat.

2016. máj. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

76%


Hány szezont húztál le a Balatonon?

2016. máj. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerencsére egyet sem, mert nem vagyok akkora barom, hogy az állandóan harsogott szar körülmények között dolgozzak. Lehet engem ekézni, de látszik, hogy csupán azzal próbáltok érvelni, hogy mennyi tapasztalatotok van a Balatonnal, semmi észérv. Hát ha annyi van, akkor mégis csak dolgoztatok a köcsög kizsákmányoló vállalkozónál, tehát mégse akkora hülye, mert volt munkaerő. Ha meg nem mentek oda (amit abszolút megértek), szerintem az a legegyszerűbb kinyilvánítása annak, hogy mi a véleményetek a balatoni vállalkozókról. Panaszkodtok, hogy sírnak a vállalkozók, de ti ugyanúgy, vagy még jobban sírtok, holott nektek is adott a lehetőség, hogy máshova menjetek dolgozni, mint ahogy a vállalkozónak is, hogy több pénzt adjon.
2016. máj. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!