Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt olyan aki maga után...

Van itt olyan aki maga után fizeti a tb-t?

Figyelt kérdés
Végre találtam olyan munkát, ami tetszik. Viszont egy jó darabig nem leszek bejelentve,így magamnak kell majd fizetnem. Hogyan működik ez, mert neked teljesen új dolog ez. Köszönöm a válaszokat.

2021. júl. 17. 08:34
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Beballagsz a NAV-hoz, kitöltesz egy nyomtatványt és fizeted a havi 8E-t.


[link]

2021. júl. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Ha ügyfélkapud van ballagni sem kell,online is beküldhető a nyomtatvány
2021. júl. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Végre találtam munkát

"magamnak kell majd fizetnem a tb-t"


Magyarul eddig nem dolgoztál nem volt munkád

Akkor eddig is fizetned kellett volna magad után, ezt nem tetted? a NAV sem értesített róla? Érdemes lenne megnézned mennyi tartozásod van már nehogy koppanj nagyot... Ha normálisan le van zárva minden régebbi jogviszonyod akkor kitölteni se kellene semmit már... A NAV-nak automatikusan értesítenie kellene a fizetési kötelezettségről, egy éve automatikusan kiértesítenek már, nem kell küldözgetni semmilyen nyomtatványt

2021. júl. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly július óta már papír sem kell, a nav automatikusan szabja ki.
2021. júl. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Végre találtam olyan munkát, ami tetszik. Viszont egy jó darabig nem leszek bejelentve,..."

A TB-s dolgot már megválaszolták a többiek, én csak annyit kérdezek:

ugye tudod, hogy ha nem leszel bejelentve, akkor

- ha a főnök nem akar kifizetni hónap végén, akkor mehetsz a sóhivatalba, mert semmi nyoma nincs, hogy ott dolgoztál.

- ha megbetegszel, ráesik a lábadra valami és eltörik vagy valamiért nem tudsz dolgozni, akkor NINCS TÁPPÉNZ ( a TB fizetés csak orvosi ellátásra jogosít)

- nincs szabadság

- nincs hitel (áruhitel sem), stb.

Ráadásul, ha bukik a főnök feketemunkáért, buksz vele együtt te is.

2021. júl. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!