Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaközvetítő cégekkel vagy...

Munkaközvetítő cégekkel vagy céggel érdemes szerződni megbízásos munkára mint egyéni vállalkozó? Hogyan működik ez és milyen munkákra lehet számítani? Van 9 darab végzettségem is. Tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

2021. júl. 20. 06:29
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

- kereskedő boltvezető

- tb bérügyintéző

- személy és vagyonőr

- targoncakezelő (minden típusra)

- emelőgépkezelő (homlokrakodó is)

- földmunkagép kezelő (Gumikerekes és lánctalpas is)

- élelmiszeripari gyártástechnikus (húsipar)

- energiaátalakító berendezés kezelő (ipari generátorok, hőlégbefúvók)

- társasházkezelő

- aranykalászos gazda


+ B kat. jogosítvány.



Ezek vannak...

2021. júl. 20. 06:36
 2/13 anonim ***** válasza:
42%
Munkaközvetítő cégek tudtommal alkalamzotti munkavállalókat közvetítenek más cégeknek és nem alvállalkozókat keresnek. De valaki javítson ki ha tévedek.
2021. júl. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%

Munkaerőt kölcsönözni munkaviszonyban lehet. Egyéni vállalkozót nem lehet közvetíteni, ők nem alkalmazottak.


Esetleg olyan lehet, hogy munkaerő kölcsönzés keretében keresnek egyéni vállalkozót, de ez ritka.


Az addig ok, hogy ennyi szakmád van, de mi az, amit most csinálsz vállalkozás címszóval? Nem gondoltál arra, hogy inkább alkalmazott legyél?

2021. júl. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Főállásom van, csak mellette vállalkoznék, de nem szeretnék még a piacfelhajtással is időt tölteni.

Aki közvetít az közvetítsen tutit, legyen meg az ő haszna is rajta, meg az enyém is. Így gondoltam.

2021. júl. 20. 07:17
 5/13 A kérdező kommentje:

Én a munkát teljesíteném, meg az adót magam után.

A többire szerződnék közvetítőhöz, akár még számlaképesen is.

2021. júl. 20. 07:24
 6/13 anonim ***** válasza:
34%
De ilyet nem lehet csinálni, értsd meg. Az egyéni vállalkozónak nem lehet főnöke, nem mondatja meg neki senki hol dolgozzon, ő dönti el.
2021. júl. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Az egyéni vállalkozónak nem lehet főnöke, nem mondatja meg neki senki hol dolgozzon, ő dönti el."


Ki beszél itt ilyesmiről?

Remélem tudod mi az a megbízási szerződés.


Vagy, hogy milyen viszonyban vannak a szerződő felek egymással.


Mellesleg az állításod sem igaz, nekem van ismerősöm aki konténer építéssel foglalkozik, és mivel két nagy konténeres cég van magyarországon így az egyiktől kapja a munkákat kizárólagosan.

Csak neki 19 embere (alkalmazotja van), de ettől még elmehetne dolgozni a magyar postára mint levélkézbesítő (ha ideje engedné)


Én viszont csak másodállást keresek a főállásom mellé.

Plusz megkérnélek, hogy ne hisztizz!

2021. júl. 20. 07:44
 8/13 A kérdező kommentje:
Én arra szerződnék, a "közvetítővel", hogy havi X munkát közvetítsen számomra, megbízásos formában, amit ha van szabad kapacitásom elvállalok ha megfelelőek a paraméterek. Az elvégzett munkáról meg számláznék, amennyiben szükséges.
2021. júl. 20. 07:48
 9/13 A kérdező kommentje:
Fogd úgy fel mint a "diákmunkát" ahol az iskolábajárás a főállásod, az ügynököd meg folyamatosan keres a munkákkal, és ha tudsz menni mész és csinálod.
2021. júl. 20. 07:50
 10/13 anonim ***** válasza:
34%
Keresheted, mert a munkaerő közvetítő cégek nem ezzel foglalkoznak.
2021. júl. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!