Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek, hogy...

Mi a véleményetek, hogy fiatal pályakezdőként ingatlanközvetítőnek álljak?

Figyelt kérdés
Régebb óta tervezem, hogy ingatlanozással foglalkozzak. Nagyon izgalmas, mozgalmas, változatos és természetesen jólfizető szakma, bár hazánkban kissé rossz a megítélése. Másodéves egyetemista leszek közösségszervező szakon, amiben viszont nagyon demotivál a kurta fizetési csekk. Igazából nem akartam soha az államnak dolgozni, esküvőszervező lettem volna egyetem után. Azonban most nagyon úgy áll a széna, hogy levelezősként befejezném az egyetemet, és ingatlanos leszek főállásban. Már elkezdtem az OKJ tanfolyamot is, illetve mellette önerőből is képzem magam. Ami viszont érdekes, hogy a szakmában csak idősebbeket látok, egyátalán nem látok hozzám hasonló fiatal (19 év) pályakezdőt ezen a területen. Ennek mi lehet az oka? Milyen tanácsotok lenne egy kezdő ingatlanosnak. Lehetőleg olyanok válaszoljanak, akik jártasak a területen. Köszönöm, az ingatlanosokat érő rossz megítélésekből nem kérnék most.
2021. júl. 20. 21:25
A kérdező szavazást indított:
Jó ötletnek találom, magas a jövedelem, könnyed munkavégzés...
Rossz ötletnek tartom, ez nem egy szakma, az ingatlanosok élősködők, nincs rájuk szükség...
Semlegesen vélekedek róluk, de valóban rossz a megítélésük...
Egyéb, a fenti kategóriákba nem sorolható a véleményem (Ebben az esetben kérlek fejtsd ki privátban, vagy válaszban!)
22 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudod, hogy ez mivel jár?

Te jársz a kuncsaftok után, a saját autóddal, saját mobilodon hívogatod őket. Pénzt nem kapsz, csak ha sikerül eladni. Tehát ha fél éven át nem adsz el semmit, csak költség van. Nincs fix havi fizetés. Én több embert ismerek, aki belevágott, mert a jutalék nem hangzik rosszul, de ha csak évente 1 házat tudsz eladni, akkor felkopik az állad.

2021. júl. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ugye megvan, hogy ha egy buznyákot se keresel egész hónapban, akkor is fizetned kell magad után kb 100 ezer forint adót?


És az, hogy a jutalék nagy részét elviszi az ingatlaniroda?

2021. júl. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán örülnék ha odajönnél a friss balagássi öltönyben érettségi után, és rád kéne támaszkodnom ingatlan vásárlása esetén
2021. júl. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Pont mint a ballagási öltönyös pénzügyi tanácsadók.
2021. júl. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire értesz alap dolgokhoz (építészeti szakkifejezések, fűtéstípusok, pár jogi dolog, stb.)? Mert ha semennyire, akkor hagyd a témát, az ilyen „tudok lőni pár képet, és le tudom írni, hogy 'igazi ékszerdoboz a lakás és majdnem az egri bazilikára néz'” típusú élősködőből kicsit sok van már.
2021. júl. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ötös. Annyira nem értek hozzá, hiszen hogyan is értenék, ha most tanulom. De a tanfolyamon nagyon részletekbemenően veszünk mindent.
2021. júl. 21. 19:43
 7/9 anonim ***** válasza:
35%

Tetszik hogy azokra a válaszokra amik nem tetszenek nem is reagálsz. Minek teszed fel a kérdést akkor ha te már eldöntötted hogy ingatlanozni akarsz?


Amúgy az ingatlanosok 90%a nem fogsz nullára SEM kijönni.

2021. júl. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos észrevetted, hogy minden második hirdetés ingatlanközvetítő, területi képviselő vagy értékesítés regionálisan. Ezek nem hálás munkák, igaz, hogy kb. már bárki végezheti, de neked magadnak kell ügyfeleket keresned, ha nem adsz el elég terméket/házat akármi kirúgnak, vagy ha ki nem is rúgnak, de nem kapsz egy vasat sem, én nem ajánlom egyáltalán-
2021. júl. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Tesómat is egy időben érdekelte az ilyen házalós meló. Asszem ilyen biztosítások vagy mik. Ahogy írták, ha nem adod el magad, illetve a terméked, akkor semerre sem jutsz. Kell egy jó beszélőke, meg kell győzni az embereket. Nem szabad feladni, nyomni kell nekik a rizsát. Gondolom néha hazudnak is, akinek ez nem megy, annak nehéz az ilyen munka. Magamból kiindulva én ezt nem vállalnám. Nem nagyon tudok az emberek szemébe hazudni (mert valljuk be, itt nem mindig mondanak igazat). Hatalmas lelkifurdalásom lenne. Meg persze az állandó utazás, telefonálgatás. Hétvégén is valszeg menne a meló. Kössz, de ezt kihagyom.
2021. aug. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!