Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizetésemelést vagy csökkentet...

Fizetésemelést vagy csökkentett munkaidőt kérjek?

Figyelt kérdés

Most, hogy rálátásom van a bérekre, tudatosult bennem, hogy nagyon vékony a fizetésem.

A reális bérem a cégnél kb. 50-70 Kilóval kellene, hogy magasabb legyen. Versenyképes fizetést kértem és azt meg is kaptam.


A munka mennyisége nem tölti ki a 8 órát vagy én dolgozok gyorsan és hamar kész vagyok.


A bértargyaláson felvethetném-e, hogy ha nem emelnek bért akkor csökkentsék a munkaidőm 8 óráról napi 6 órára?

Milyen hátrányokkal jár ha részmunkaidőben dolgoznék?



2021. júl. 22. 05:27
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Mégis mennyi ideje vagy ott? Ha egy éve, akkor nyugodtan. Ha két hónapja, akkor nyilván ne, több feladatot fogsz még kapni vsz.
2021. júl. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Örülj, hogy van munkád!
2021. júl. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

"Versenyképes fizetést kértem és azt meg is kaptam."

...A munka mennyisége nem tölti ki a 8 órát"


Szóval olyan fizetést kaptál, amilyent kértél, azaz versenyképest, de nem dolgozol 8 órát érte és még Te akarsz fizetésemelést? Hmmm...

Ha 6 órásra leveteted magad, akkor ne lepődj meg, hogy ezzel arányosan a fizetésed is csökken majd.

Arról nem beszélve, hogy ha elmondod, hogy 6 óra alatt is meg tudod csinálni azt a munkát, akkor jó eséllyel maradsz 8 órában és plusz munkát fognak rád tenni, ugyanazért a pénzért.

2021. júl. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Inkább húzd meg magad
2021. júl. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
En csokkentettet mar azert se kernek mert akkor az eddigi 8 oranyi munkat 6 alatt kene megcsinald ugyanannyi penzert. Ha emelest kersz akkor meg megfizetik azt a 2 orat is ami alatt úgymond nem dolgozol. Persze csak nezopont ketdese
2021. júl. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%
Már miért fizetnének többet arra az időre, amit nem dolgozik? Timilyen matek órára jártatok?
2021. júl. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Valószínüleg azt csinálom, hogy meghúzom magam - persze örülök, hogy van munkám amit salopp el tudok végezni - és megvárom, hogy a főnök magától emeljen. A fizetések a cégnél nagyon jók - jóval az átlagon felül - nem gondoltam volna. (az e-beszámoló és a városban hasonló munkakörben annyit fizetnek amit most keresek) Ezért adtam meg azt az összeget bérigényként, amit jelenleg kapok.

Vezető pozícióban vagyok (nem kértem, belecsöppentem), azért érzem kevésnek a bérem. Ha a jövőben heti két nap az ügyvezetőt (is) kell helyettesítenem, akkor meg főleg. Ha ezt a feladatot is megkapom, akkor a részidő felejtős.

Dolgoztam multinál és nagyon leszívott. Felelősség nagy, ebédelni leülni sem volt időm, fizetés ugyan szuper, törzsidő, 13.havi, bonusz, cafeteria, ésatöbbi. Egészségem oda volt (alvászavarok, idegesség, ingerlékenység, stressz) -ezért hagytam ott és egy nyugisabb munkát vállaltam el kevesebbért.

Valahogy most is látják a potenciát a lehetőséget bennem és ezt ki is fogják aknázni. Legkésőbb akkor fogok felállni ha már kihasználva fogom magam érezni.

2021. júl. 22. 19:05
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Nem értem most akkor sírni jöttél, vagy dicsekedni akarsz?
2021. júl. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Attól hogy leirja a poziját és az magas, nem kell egyből irigykedni rá és cseszegetni. Kisebbségi komplexust érdemes kezelni. Egészséges ember előtt még ha valaki dicsekedne is, akkor se bogne úgy mint a 8as.
2021. júl. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Vezető pozícióban vagyok (nem kértem, belecsöppentem), azért érzem kevésnek a bérem. Ha a jövőben heti két nap az ügyvezetőt (is) kell helyettesítenem, akkor meg főleg. Ha ezt a feladatot is megkapom, akkor a részidő felejtős."


Na, ha az ügyvezetőt helyettesítened kell majd, ahogy ezt megemlítik, akkor azzal a lendülettel megpróbálhatsz fizetésemelést is kérni - akkor legalább van indok: nagyobb felelősség, több munka, stb.

2021. júl. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!