Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A profession oldalon a megadot...

A profession oldalon a megadott fizetések bruttóban vagy nettóban vannak?

Figyelt kérdés
Logikusnak tünik a bruttó,mert nettóval túl nagy összegek lennének bármit is nézek.

2021. júl. 24. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én most rákerestem azokra a pozíciókra, ahol meg van adva fizetés. A listában minden hol nettó van írva, ez oda is van írva pl 500 000 huf nettó/hó módon.


Egy párra rámentem, ott a hirdetés szövegében és jobb oldalt az összefoglaló dobozban is nettó van.


Linkelsz pár hirdetést, ami érdekel?

2021. júl. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Ahol nettó bért adnak meg, azt élből lehet kukázni
2021. júl. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

#2 nem feltétlenül, pl a profession-ön csak nettó bért lehet megadni.

Ezeket úgy számolják ki, hogy mondjuk xy pozícióra 600k költség fér bele nekik, ebből leszámolják a munkáltató által fizetendőket, és a maradékból pedig levonják a munkavállalót terhelő adókat, járulékokat.

Tehát nettó kb 330.000 Ft van a hirdetésben. Az, hogy neked mondjuk van családi vagy személyi kedvezményed vagy nétak-ra vagy jogosult, nem tudják előre, nyilván. Normális helyeken ezekkel nő a meghirdetett nettó bér.

2021. júl. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

#3: Igen, pont ezért komolytalan, mert a bruttó a fix, a nettó nem.

Jó, azt megértem, amikor 8 általánossal keresnek biorobotot. Nekik le kell írni a nettót is. De attól függetlenül pontatlan adatot adnak meg.

2021. júl. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%

Semmi komolytalan nincs benne, pl aki nem veszi igénybe havonta a családi vagy egyéb adókedvezményt, az is annyit kap, mint bárki más, akinek nincs kedvezménye. Nem kötelező havonta kérni, lehet egyben is adóbevalláskor.

Akinek van kedvezménye és igénybe akarja venni havi szinten, az meg hozzá tud adni 5,8,10,40 vagy 99 ezret...

2021. júl. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!