Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Home office, diákmunka -...

Home office, diákmunka - hogyan számoljam a ledolgozott órákat?

Figyelt kérdés

Még csak egy hete vagyok az új munkahelyemen gyakornokként (home office-ban), de nagyon kevés feladatom van. Leginkább azért, mert még nem bíznak rám nagyobb dolgokat, kis feladatok meg nem annyira vannak. Mindig kérdezgetem a mentoromat, csapattagjaimat, hogy tudnék-e valamiben segíteni, de vagy az a válasz, hogy most nem igazán, vagy az, hogy nagyon el vannak havazva, nem érnek rá. A mentorom szokott velem minden nap foglalkozni, tőle kaptam 1-2 feladatot is.

Viszont nem tudom, hogy a munkaidőt hogy számoljam? Hónap végén a jelenléti ívre be kell vinnem majd, hogy mikor hány órát dolgoztam.

Egy napom abból áll, hogy beszélek a mentorommal, esetleg csatlakozok egy meetinghez, pár óra alatt végzek a kiadott feladatommal, olvasgatok a belsős wikin, belsős oktatási anyagokat csinálok. Na de ez nem 8 óra, hanem max 3-5, van, hogy annyi se... Rendelkezésre állok napi 8 órában, de nincs mit csinálnom. Ha be kéne járni, a maradék időben bámulnék ki a fejemből.

Még annyi, hogy nincs megkötve, mettől-meddig vagyok, rám bízták, mikor dolgozom.

Szóval ha egyszerűen nincs mit tennem, csak ülök a gép előtt... Ezt is elszámolhatom munkaórának? Vagy hogy működik ez?


Bocsánat ha hülye kérdés, első munkahelyem.



2021. júl. 26. 08:37
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Beírsz napi 8 órát, annyit készenlétben is vagy, és ennyi. Ne feszülj rá, ha nincs feladat :)
2021. júl. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. júl. 26. 10:10
 3/4 ascelpius ***** válasza:
100%
Írj be nyugodtan 8 órát: ott vagy készenlétben és kérdezed mit csinálhatsz
2021. júl. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonló volt nekem is. Amikor volt mit akkor csináltam és meg is voltak elégedve, de amikor nem mondtak semmit akkor telefonon játszottam, 11-12 fele már unatkoztam, de a 8 órát beírhattam.
2022. ápr. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!