Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehetne válaszolni egy...

Mit lehetne válaszolni egy állásinterjú kérdésre, amiben egy hibáról kell beszélni, amit elkövettem munkavégzés során? Vagy esetleg egyetem alatt. Ötletek?

Figyelt kérdés
2021. júl. 28. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Célszerű egy hibáról beszélni, amit elkövettél, akkor látják, hogy megértetted a kérdést. Ne legyen piszlicsáré (pl elkéstél), de ne is legyen olyan, ami miatt kirúgtak. Valami középút. De fontos, hogy azt is mondd el, hogy hogyan reagáltál (vállaltad a felelősséget, értesítetted a vezetest, hogy időben tudjanak segíteni korrigálni etc.)
2021. júl. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom ezeket, de nincs ötletem
2021. júl. 28. 10:42
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Az meg nem nagyon segít neked, ha elmesélem, hogy én milyen hibát vétettem.
2021. júl. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

3-asnak totál igaza van:

nálam pl. metróvezető voltam, egyszer később kezdtem el fékezni, de végül nagy nehezen sikerült megállnom az állomásban (hibás volt a szerelvény is)


Na, most ez Téged mennyiben segít? Nyilván ezt nem mondhatod el - magadnak kell tudni, mikor mit rontottál el, és azt hogy hoztad helyre.

2021. júl. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

Sztem nyugodtan lehet kitérő választ is adni egy kérdésre.

Pl mondhatod azt, hogy a tanulságok levonása után már nem szívesen tarod számon a hibákat, így most nem tudsz felidézni releváns példát az életedből.


Nem kell hazudni egy interjún, ha nem emlékszel jelentősebb hibára, akkor nem kell kitalálni ilyet.

2021. júl. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%
Ahogy #1 is írja, annyit tennék hozzá, hogy nem csak az fontos hogyan reagáltál, hanem, hogyan és milyen következtetéseket vontál le, hogyan építetted be a későbbiekben a munkádba, karrieredbe, személyiségfejlesztésbe a konzekvenciákat, valamint hogyan tudtad megoldani a hiba okozta problémákat. Tehát mindenképpen legyen pozitív kimenetel a végén
2021. júl. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
7%

Nagyon egyszerű, "volt rá lehetőségem, hogy elmenjek XYZ tanfolyamra, de nem mentem, most már látom, hogy hiba volt, sokkal képzettebb lennék, ha megcsináltam volna, most már biztos megragadnék egy ilyen lehetőséget".

Nem csak az a hiba, amikor valami hülyeséget csinálsz, az is hiba ha nem csinálsz meg valamit ami nem hülyeség.

2021. júl. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A céges újság készített velünk riportot, majd anélkül jelentették meg, hogy előtte lett volna lehetőségem átolvasni. Hibám, hogy nem adattam velük írásba a korrektúrához való jogom feltétel a megjelentetéshez.


Eredménye persze nem meglepő, tele volt elírásokkal kezdve a nevemmel, pozícióm is tévesen szerepelt, a feladatköröm is...


Csináltak 10 fényképet, ebből 2-öt a szabadban, a képeket szintén nem láttam a megjelenés előtt, nem én választottam ki melyik szerepeljen. Kültéri választottak, ahol a hajamat fújta a szél, az arcom elmosódott, mintha éppen a klotyón ülnék, a háttérben levő szobornak támasztott seprűnyél a képen úgy nézet ki, mintha a s***lyukamba lenne.

Sokan magukat viccesnek gondolva kérdezték, hogy azért vágok-e olyan képet, mert feszített a seprűnyél.

2021. júl. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!