Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkalehetőségeim...

Milyen munkalehetőségeim lesznek 25 éves friss diplomásként (pénzügy-számvitel, BCE)?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mint sokan mások én is bedőltem a “csináld azt amit szeretnél és akkor soha nem kell dolgoznod” mantrának. Lett is egy filozófia diplomám amivel semmire se megyek szóval, 22 évesen elkezdtem a Corvinus pénzügy számvitelt és nagy nehezen találtam egy állást egy gazdasági konzulens cégnél.


Annyi lenne a kérdésem hogy mekkora hátrányban leszek 25 éves alapdiplomásként a munkaerő piacon? Big4 esélyes? Esetleg érdemes utána egy mesterképzés, mondjuk azt is 27-28 éves koromra fejezném be, igaz munka mellett.


Tudom én csesztem el na mindegy. Tanácsok? Javaslatok más “öregdiákoktól?”



2021. júl. 30. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Ha lesz gyakorlatod, nem leszel pályakezdő
2021. júl. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon jó lehetőségeid lesznek, a filozófia diploma izgalmas, érdekes emberré tesz, a tanácsadói terület szerintem pont illik hozzá, tudok ilyen tanácsadókról, a pénzügy pedig az egyik legpiacképesebb szak, nagyon jó kombó, a jelenlegi gazdasági környezetben szerintem maximumom 2-3 hónap alatt válogatni tudsz majd az ajánlatok között. Én szintén gazdaságis diplomával (igaz nem BCE) jelenleg fagyasztom mestert, dolgozok 1-3 évet, és majd utána.
2021. júl. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves első: friss diplomás nem pályakezdő.


Hogy ne legyen valami HR-es kislány aki belémköt.

2021. júl. 30. 13:04
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

nézd meg, hogy a filozófia tudásoddal hogyan tudsz segíteni másoknak. Milyen problémát tudsz megoldani.

Ezzel ugyan úgy tudsz pénzt keresni, mint a pénzüggyel. És akkor azt csinálod amit szeretsz.

2021. júl. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%

“ Kedves első: friss diplomás nem pályakezdő.” Próbáld értő olvasással újra!


#1

2021. júl. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. Ma már nem lehet elvárás életkort írni az önéletrajzba, egyszerűen hagyd ki belőle. Helyezd a hangsúlyt a meglevő tapasztalataidra, tudásodra. Big4-hoz amúgy is kb bárkit felvesznek ma már.

Pont ugyanígy voltam, ahogy Te is, 3 év egy használhatatlan diplomára ment el, utána jött a pénzügy és kezdtem mindent a nulláról 25 évesen gyakornokként. Senkit nem érdekelt, csak az, akarok-e dolgozni.

2021. júl. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak megerősíteni tudom utolsót, dolgoztam Big4-nál, nevenincs egyetemekről is felvesznek embereket, szóval az nem szint. Mondjuk a munka is olyan amilyen, a fizetés is olyan amilyen.
2021. aug. 19. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem leminősíteni akarok senkit és semmit, hanem kérdezni.



Egy levezőn elvégzett gazdasági BA diploma tényleg piacképes vállalati szektorban?


Úgy értem, hogy nem SSC-ben excelezni meg ilyen gazdasági irodista állásokra, hanem annál jobbakra.


A levelező elég nagy hátrány, de ha releváns szakmai gyakorlat nincs hozzá, az még nagyobb, nem?

2021. dec. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!