Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes manapság gazdasági...

Érdemes manapság gazdasági szakon tanulni?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam már, hogy az ilyen szakokon túltelítettség van, rengetegen tanulnak ott aztán munka keresésnél meg pofára esnek. Most vagyok 12. osztályos, hamarosan el kéne döntenem, hogy merre tovább, de nem szeretném beadni a jelentkezésemet egy olyan szakra aminek nincs értelme.


Szóval az lenne a kérdésem, hogy akik a Corvinuson vagy a BGF-en végezték el a gazdálkodás és menedzsment vagy a pénzügy és számvitel szakot, el tudtatok helyezkedni ezen a területen, rendes fizetésetek van?

Mindenképpen részt szeretnék venni vmilyen mesterképzésen is csak még nem döntöttem el, hogy melyiken mert nem 100%, hogy nekem való ez a terület. Illetve ha minden jól megy akkor stabil nyelvtudásom lesz németből és angolból is mire megszerzem a diplomát. ( Angolból már megvan a C1 nyelvvizsgám, a németre most gyúrok rá, de mindkettőt gyakorolnom valamint fejlesztenem kell ez nyilvánvaló, hiszen egy munkahelyen nem az lesz a lényeg, hogy tudok-e a divatról vagy az egészséges életmódról beszélni... )


Szerintetek így jók lennének az elhelyezkedési lehetőségeim? (Tudom, hogy ezt nem lehet biztosra mondani, rengeteg minden változhat még addig, de azért érdekelne a véleményetek) 18/L



2014. nov. 6. 15:04
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
80%

Azért vannak ott olyan sokan mert most pont a gazdasági szektor fizet legjobban. Többek közt.

Én nem ezen a területen vagyok de a pénzügyis fősulis ismerőseim, akik az elmúlt évben végeztek, mindnek jól fizető állása van. Brókercégeknél, bankokban, magánvállalkozásoknál vannak.

2014. nov. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
76%

Szerinted pénzügy és számvitel szak államin miért 460 ponttól indul? :D :D

Mert annyira túltelített és nem kell sehova? :D

Ugyan...

Olyan meg nincs hogy ha nagyon jó vagy valamiben nem kapsz munkát. Az én elvem hogy amit csinálok abban én legyek a legjobb, ezért is elismerik az embert. Egyetem alatt kitűnnek az ilyen tanulók, őket sokszor tanárok, már beajánlják valahova.. :)

2014. nov. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


2. válaszoló: nem pont azért olyan magas a ponthatár, hogy kevesebben jussanak be (mert, hogy már így is sok van belőlük)? Lehet, hogy ezt én látom csak így, szóval bocsi, hogy ha hülyeséget mondtam. :D

2014. nov. 6. 15:35
 4/32 A kérdező kommentje:
Igazából csak azért gondolom ezt, mert annyi helyen olvastam már, hogy az ilyen diplomákkal nehéz elhelyezkedni, hogy már kezdtem elhinni, ezért gondoltam, hogy írok ide. Úgyhogy köszi még egyszer a válaszokat
2014. nov. 6. 15:38
 5/32 anonim ***** válasza:
80%

Max a kormány meséli ezt be a butább embereknek.

El ne hidd hogy ennyire drasztikusan meglett volna növelve ha nem kellenek sehova.

Ugye eddig nem volt nagy dolog bejutni oda, és mindig volt vele munkád(ha jó vagy benne), ez nem annyira jó az államnak. Cserébe felemelték a pontokat, ergo csak fizetőssel van némi esélyed... az meg nem titok hogy kinek jó :) S mivel ha egy olyan dolgot akarsz amivel tuti lesz fizetésed, akkor ez egy remek választás.


Emellett ilyen diplomával simán elmehetsz tanítani is... mellette saját vállalkozás.. esetleg könyvelő..

El ne hidd hogy nem kellenek.. :)

2014. nov. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%

A KSH 2012-es felmérése szerint a pályakezdő átlagfizetés a gazdasági és az IT szektorban a legmagasabb, így ha csak ez számít, nagyon megéri gazdasági egyetemet végezni.


De ne csapjon be a statisztika, hiába van meg a papír, ha nincs mögötte tudás, vagy nem tudod eladni magad, hoppon fogsz maradni. Ma semmilyen szektorban nincs garantált állás vagy megélhetés. Az esélyek viszont jók pl. egy Corvinusszal.

2014. nov. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
94%
Érdemes, de én inkább a pénzügy-számvitelt javaslom, vagy ha nagyon jó vagy matekból, akkor a gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzést, vagy esetleg alkalmazott közgázt. A gazdasági szakokon kereskedelem és marketingből meg turizmus-vendéglátásból vannak sokan, mert azok sokkal könnyebb szakok.
2014. nov. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
79%
BCE-n vagy BGF-en végzel lesz munkád. Általában azok munkanélküliek akik noname főiskolákon szerzik meg a diplomájukat.
2014. nov. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
83%
Utolsóval nagyon egyetértek.
2014. nov. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
6%

külföldön lehet.

itthon max programozó vagy műszaki mérnök, a többi kuka vagy hatalmas szerencse.

2014. nov. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!