Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes közszférába mennem...

Érdemes közszférába mennem azzal a céllal, hogy amellett könnyebben el tudnék végezni egy szakot levelezőn, mint ha versenyszférában dolgoznék?

Figyelt kérdés

2021. aug. 2. 09:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezért igen, csak ott ne ragadj!
2021. aug. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ha maradsz akkor potyara jarsz levelezot
2021. aug. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
80%

Én jelenleg állami helyen vagyok és ősszel kezdem az Msc-t.

Szerintem nem éri meg.

Azért gondolom így, mert ameddig tanulsz, addig is releváns szakmai tapasztalatot szerezhetsz valami rendes cégnél, ami később jobb pont a munkaerőpiacon. Sajnos voltam olyan állásinterjún, ahol nyíltan elmondták, hogy gáz az állami hely, nem szeretik az onnan jövőket.

Lehet, hogy még sokat is érő munkád van állami helyen, a közmegítélés sajnos rossz, így nem érne annyit a munkatapasztalat, mint a versenyszférából.

Én most szeretnék váltani versenyszférára, és bár biztos nehéz lesz összeegyeztetni mindent, inkább dolgoznék "jobb" helyen.

Illetve, azért vannak olyan cégek, akik kimondottan támogatják, hogy a munkavállaló menjen tovább tanulni, szóval én mindenképpen keresnék egy alkalmas helyet a versenyszférában.

2021. aug. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Épp ez a baj, hogy nincs piacképes végzettségem, nem kapok jobb munkát versenyszférában. Pont ezért akarok levelezőre menni, hogy szerezzek valami piacképes diplomát, de amúgy nagyon nincs kedvem hozzá. Gyári munka és 3 műszak mellett meg kb lehetetlen lenne megoldani a levelezőt.

Ahhoz meg már idős vagyok, hogy nappalira beüljek.

2021. aug. 4. 15:30
 5/10 anonim válasza:
Így érthető, nyilván te tudod, hogy a környezetedben milyen lehetőségeid vannak. Gyári munka helyett a közszféra még mindig sokkal kényelmesebb és jobb is lehet a tanuláshoz. Remélem, hogy sikerül megtalálni a legjobb megoldást, hogy tudj tanulni.
2021. aug. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kerüld el a közszférát, a közelébe ne menj. Inkább dolgozz 3 évet valami kevésbé jó versenyszférás helyen, mint hogy a közigazgatásban dolgozz. Hidd el az a 3 év tapasztalat sokat fog számítani. Azon meg ne aggódj, hogy most még nincs végzettséged, mert még így is értelmesebb, hasznosabb munkákat találsz majd a versenyszférában, mint máshol.
2021. aug. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6

Mert, ha elmennék a McDonald's-ba az olajsütő mellé, az hasznosabb tapasztalat lenne késöbb, mint ha az önkormányzatnál dolgoztam volna?

2021. aug. 18. 19:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem csak olajsütőnek lehet elmenni a versenyszférába. Keress valami adminisztratív pozíciót.
2021. aug. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De ezt mondom nincs piacképes végzettségm. Ha felvennének versenyszférába adminisztrátornak, akkor nem akarnék levelezőre járni.
2021. aug. 21. 14:12
 10/10 anonim ***** válasza:

Pont ez a bajom nekem is. Elcsesztem, nincs rendes végzettségem. Én esti képzésre akarok járni, de az nem fog menni három műszak mellett, hullafáradtan.


Ami eddig megfordult a fejemben:

bolti eladó; közszféra; call center; banki aktakukac; alkalmi munkából élő; nyáron külföldön dolgozó; szabadúszó; ... nem tudom.


Még van 1 évem elhelyezkedni valahol. Ez ugyan soknak tűnik, de úgy pörögnek a hónapok, hogy hamarosan itt a határidő vége.

2021. aug. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!