Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Versenyszférában tényleg...

Versenyszférában tényleg többet kell dolgozni illetve komolyabb a munkatempó mint közszférában vagy nincs különbség?

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
A közalkalmazottak szerint a versenyszféra csak egy vicc 😂
2021. jan. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Ez attól függ, de valóban az az általános vélekedés, hogy az állami szférában kevesebbet kell dolgozni.
2021. jan. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hol dolgozol. Én elvileg versenyszférában vagyok, mégis egy vicc a munkatempó, van hogy csak ülök az irodában és sokszor arra "eszmélek", hogy lejárt a munkaidőm, mehetek haza.

És van olyan is amikor 8-10 órát végigrohangálom, mindenhol egyszerre kellene lennem.

Sztem a közszférában is így lehet ez.

2021. jan. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
A közalkalmazott megtudja h milyen a versenyszféra🙂s ra jon h lehet jobb lett volna maradni.
2021. jan. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Fél évet nyűglődtem köztisztségviselőként, szarrá untam magam
2021. jan. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Munkakörtől függ, egy minisztériumban azért másabb a munkatempó mint egy kisváros járási hivatalában.
2021. jan. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet általánosítani, de pl. a közszférában dolgozó haverom minden pénteken délután kettőkor már otthon van, nekem a versenyszámban ilyen sosem volt csak ha szabin voltam...
2021. jan. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

A közszféra nyugisabb, már amennyit átlag ember tapasztal belőle. Egy haverom rokona 2 hónapja van magasvérnyomással táppénzen, az ügyei halomban állnak, egy részét rásózták valakire, akinek lövése sincs a dologról, mert kb mindenki csak 1 dologhoz ért és nem tudják egymást kihelyettesíteni. Meg állandóan megy a panasz, hogy menni munka van, közben meg kisistent játszanak, igaz nincsenek agyonfizetve, de pénteken 12 óra után konkrétan semmit se csinálnak már, 2kor meg húznak haza.

Az ügyintézési rendszert se értem, odamész időpontra, majd van, hogy vársz egy órát, és 2 perc után szinte kidobnak, hogy ennyi volt végeztél. Még egy orvosnál megértem, hogy több időre lehet szükség, de egy hivatalban...

2021. jan. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig akárhányszor voltam ilyen helyen, azt láttam, hogy sírnak-rínak, hogy menny a munka, és hónapokat csúsznak minden határidővel. Nem tudom mennyi a munka, nem látok bele. De dolgoztam multinál, és igencsak p.icsán rúgtak, ha nem volt kész határidőre bármilyen munka. Ott aztán nem lehetett arra hivatkozni, hogy sok a munka. Senki nem kérdezte, hogy tudod megcsinálni, akkor túlórázol.
2021. jan. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
a versenyszféra kitermeli a közszféra fizetéseit, innentől egyértelműek az erőviszonyok
2021. jan. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!