Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Karosszéria lakatos vagy...

Karosszéria lakatos vagy autószerelő legyek inkább?

Figyelt kérdés
Mindig is autób.zi voltam, de az élet, szülők nem abba az irányba "sodortak", így az gimiben letett érettségi (egy tárgy emelt szintű) óta leginkább csicskásként tudok csak dolgozni, amiből egyrészt kicsit nagyon elegem van, másrészt ebből nem jutok egyről a kettőről, harmadrészt meg olyannal szeretnék foglalkozni, ami érdekel. A kettő közül melyiknek lenne nagyobb értelme, haszna? Vagy érdemes mindkettőt elvégezni? 23/F
2021. aug. 5. 00:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy karosszéria lakatosnak több gyakorlás és nagyobb művészi készség szükséges, ami egyeseknek nehezen tanulható.

Ellenben egy szerelőnek nem kell ilyen fajta készséggel rendelkeznie.


Illetve annak is járj utána, hogy melyik szakmában milyen eszközök, helyiségek kellenek. Mennyibe kerülnek ezek, stb.

Viszont folyamatosan fejlődni kell, lépést tartani a technológiával.

Lassan már szoftver és programozó nélkül autót sem lehet szerelni, mert letilt a rendszer.

2021. aug. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Latyakosnak úgy érdemes, ha megtanulsz hegeszteni is. Én inkább szerelő lennék.
2021. aug. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az 1-es írta, a lakatosnak inkább van szüksége nem tanulható "készségre". Abba is érdemes belegondolni, hogy ha 20év múlva már minden 2. autó elektromos lesz, akkor hirtelen a szerelő tudásod jó része elavul, viszont lakatolni az akkumulátoros autókat is kell majd.
2021. aug. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Autószerelő vagyok de szívesen lakatolok is. Tulajdonképpen nem is értem miért nem része az autószerelésnek ez mikor itt is g.jármű elemeket cserélünk/javítunk.
2021. szept. 26. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!