Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezek közül melyiket tartjátok...

Ezek közül melyiket tartjátok bullshit munkának?

Figyelt kérdés

bullshit melók, amik semmilyen vagy csekély társadalmi haszonnal járnak.


1. színész

2. kukás

3. tanár

4. zenész

5. hivatásos futballista

6. szexmunkás



2021. aug. 5. 22:55
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
40%

Hát már ne is haragudj, de ezek pont nem a legjobb példák...

Akkor már inkább egy öreg nyugdíjas biztonsági őr...

2021. aug. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

9-es rosszul tudod

azokat a melekókat jelöli a fogalom, amik társadalmilag olyannyira haszontalanok, h. ha mától megszűnnének, senkinek nem tűnne fel.



amúgy sajátos definíciódban magadnak mondasz ellent, mert ha egy melónak házon belül nincs haszna, nyilván társadalmilag sincs, pont attól válik értelmetlenné és feleslegessé.

2021. aug. 6. 11:44
 13/26 A kérdező kommentje:

11 ezek nagyon is jó példák azoknak, akik értik a kérdést


a biztonsági őr munkája nagyon is fontos, őriz, véd vmit, vkit, és bár a technológia egyre fejlettebb és kiváltja az emberi jelenlétet, de nem mindenhol.

a fejlődő országokban, a technikai innováció terén elmaradott régiókban még nem.

a nyugdíjas jelzőt meg sem hallottam, mert ez ageizmus, életkoralapú. diszkrimináció

nyilván nem jó dolgában kényszerülhet rá, hanem mert az öregségi nyugdíj nem nyújt biztonságos egzisztenciát neki.


arról külön beszélhetnénk, h. egy nyugdíjaskorú ember számára ez a munkakör mennyire megterhelő fizikailag és milyen biztonsági kockázatokat, veszélyeket rejt magában egy idősödő emberre nézve.

2021. aug. 6. 11:49
 14/26 anonim ***** válasza:
70%
A 2-es és a 3-as hol bullshit?
2021. aug. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
39%
Futballisták nemzetközi viszonylatban is szánalmasak.
2021. aug. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

14

úgy látom, te nem érted a kérdést, és semmit nem tudsz az ún. bullshit jobs elméletről

én felsorolásban nem azt állítottam, h. ezek bullshit melók, hanem azt kérdeztem, hogy szerintetek sorolható-e ezek közül bármelyik ebbe a kategóriába.


15

off, off, nem érdekel a fultballhelyzet, már mondtam, arra ott a sport topic.

2021. aug. 6. 12:23
 17/26 anonim ***** válasza:
83%
Te listádból vettük a futballistát, miért sértődsz meg rajta ha azt találjuk a leghaszontalanabbnak?
2021. aug. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
24%
tehát biztonsági őr vagy... 🙄
2021. aug. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
45%

Kukas, tanár hogy jön ide? Eléggé feltűnne a hiányuk!



Színész, zenész, szexmunkas: ha a piacnak (társadalomnak) szüksége van rájuk akkor megfizetik.

2021. aug. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

19 omg, létezik, h. ennyire nem érted?! mindenféle presztízsű foglalkozásból választottam, NEM azt mondtam, h. ezek bullshit melók, hanem rákérdeztem, érthető? félek, nem.


a focira utoljára visszatérve: azért mert a listán van, nem jelenti azt, h. erről való eszmecserét akarok látni a kérdésem alatt.

nyersebben fogalmazva: nem érdekel mit gondoltok róla ennél részletesebben, arra ott a sport.

2021. aug. 6. 12:50
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!