Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek a 25 év...

Mi a véleményetek a 25 év alattiak SZJA-mentességéről? (2022)

Figyelt kérdés

Kezdetben örültem a könnyítésnek, míg meg nem tudtam, h kb. br. 401.000 Ft-ig jár (2020 szerint, utána várhatóan növekszik).

Most a munkáltatók is majd ahhoz fogják igazítani a 25 év alattiak bérét, h az SZJA-mentességet kihasználják.

A munkavállalónak is majd jobban át kell gondolnia a bérigényét és amit majd elfogad.

Most számolgattam, h br. 450.000 Ft-tal rosszabbul jár egy 25 év alatti, mint br. 400.000 Ft-tal.. természetesen 2022-től.



2021. aug. 8. 21:12
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
93%

Az egyetemistak amugy is rengetegen 23-25 evesen kezdenek dolgozni, ugyhogy ez semmit nem er nekik, 0-2 evet tudnak ebbol kihasznalni, palyakezdo fizetesekkel mondjuk ez havi +20-40 ezer. (Diakmunkara ugy tudom nem is vonatkozik.) En is 25 evesen kezdtem dolgozni foallasban es semmit nem ert volna nekem sem.


Aki nem ment egyetemre azok meg amugy is a legtobben bejelentetlenul dolgoznak fiatalon. En is dolgoztam hotelben fiatalon (nem diakmunkaban, de diak koromban), termeszetesen nem voltam bejelentve. De sok nem egyetemista ismerosom van, pl szakacs, vendeglatos, epitoipar, turizmus, a legtobb fiatal ilyen helyeken nincs bejelentve, vagy csak esetleg minimalberre.


Nagyon keves fiatal fogja tudni ezt kihasznalni kulonbozo okokbol. Kevesbe kerulo, de latvanyos kampanyfogas ez.

27/F

2021. aug. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
57%
Nincs itt semmi látnivaló kéremszépen, megsúgom, hogy a fiatalok egy forintot se fognak ebből látni. Úgy lesznek a bérek beállítva, hogy pont ne járjon jól, a magyar mentalítás szerint, ezt is bele fogják kalkulálni az adható bérbe. Nagyjából ugyanaz lesz, mint a csok után lakásárakkal, amik pont annyival emelkedtek, hogy semennyire ne járj jól. :D
2021. aug. 9. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
79%

Én sem ezt, sem a nagycsaládosok mindenféle kedvezményét nem hoztam volna be. Le lehet ezért pontozni nyugodtan.


Miért gondolom így? Mert a fiatal megszokja a magasabb fizetést, aztán 26 évesen elkezdi rosszul érezni magát a bőrében, mert "nem ezt a bérszintet" szokta meg, de a munka ugyanannyi. Arról már nem is beszélve, hogy pokoli bérfeszültséget okoz.


A nagycsaládosok pedig lassan már semmihez nem járulnak hozzá a közösbe, de kivenni annál többet vesznek ki. Nem fizetnek járulékot de majd kapnak nyugdíjat, kapnak táppénzt, egyéb ellátásokat. Azon kívül lassan már minden ingyen lesz nekik.

Az ellen nincs kifogásom, ha olyan közteherben segítenek nekik, amelyik nem egy ellátás alapj. Például nem járulék, hanem adó. Azt csökkentsék nekik olyan alacsonyra, amilyenre akarják, na de a járulékokat?????


Én ezt nem engedném. Tudom, hogy azért van ez, hogy minél nagyobb legyen a születésszám. De ennek eléréséhez vannak más módszerek is.

2021. aug. 9. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
73%

10-es

Milyen 30%?

15% az SZJA, a többi adót tőlük is vonják. Ez a baj, hogy felnőtt emberek is ennyit nem tudnak mit vonnak le tőlük, a saját bérlapjukat nem tudják megnézni értelmesen

2021. aug. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
66%

Az azért vicces lesz, amikor az egy éve itt dolgozó pályakezdő többet fog hazavinni mint akik már tizenéve dolgoznak a szakmában.


Nem lesz ebből bérfeszültség, áááá, dehogy is. :D

2021. aug. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
29%

#11 Diákmunkára is vonatkozik, így azoknak akik egyetem mellett kell hogy eltartsák magukat elég jól jön.


Aki pedig 10+ év után is annyit keres mint egy pályakezdő az annyit is ér. Bunkó dolog ezt kimondani tudom, de igazság van benne.

2021. aug. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
45%

A kommentek alapján látszik hogy még mindig nem fogják fel sokan, hogy a kedvezmény elsősorban az egyetem dolgozóknak szól. A diákmunkán jelenleg is csupán a 15% szja az adóztatás. Ez nullára csökken.

Ez azonnal 18% béremelés minden fiatalnak. (Ha bruttó 1000/óráért dolgoztál, akkor jelenleg 850Ft/ óra a béred, ez ugrik vissza, így 18% az emelés a nettóhoz képest)

2021. aug. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
76%

#17


Dehogy is.

Miért nem gondolsz a sok vendéglátásban, építőiparban dolgozóra? Ezek az emberek nem végeznek egyetemet, de 19-20 éves korukban már aktívan dolgoznak.

Vagy a vidéki nagy gyárak dolgozói? Egy Audi, vagy Mercédesz gyár nem kér diplomát, viszont az épp pályakezdő 20 éves simán többet fog hazavinni, mint az ott dolgozó, vagy vele együtt kezdő idősebb kollégája.

És biztosan van még sok munkakör ahol nem kell diploma.

2021. aug. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
19%

Oké, de ugyanúgy apám aki üzemvezető, nettóban kevesebbet kap (mi már felnőttünk, utánunk nem tudja érvényesíteni) mint a gépkezelő akinek van négy gyereke a családi adókedvezmény miatt.


Ilyen az élet, a nettója az embereknek mindig is eltérő volt, ebben nincs semmi újdonság.

2021. aug. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nagyon krumpli szaga van.
2021. aug. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!