Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek a 25 év...

Mi a véleményetek a 25 év alattiak SZJA-mentességéről? (2022)

Figyelt kérdés

Kezdetben örültem a könnyítésnek, míg meg nem tudtam, h kb. br. 401.000 Ft-ig jár (2020 szerint, utána várhatóan növekszik).

Most a munkáltatók is majd ahhoz fogják igazítani a 25 év alattiak bérét, h az SZJA-mentességet kihasználják.

A munkavállalónak is majd jobban át kell gondolnia a bérigényét és amit majd elfogad.

Most számolgattam, h br. 450.000 Ft-tal rosszabbul jár egy 25 év alatti, mint br. 400.000 Ft-tal.. természetesen 2022-től.



2021. aug. 8. 21:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%
Ne légy már hülye, a 450ezer is adómentes 401ezerig.
2021. aug. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
75%

Aztán majd megszokja az szja mentességet és amikor betölti a 25-öt akkor bámm megcsappan a fizu.

Ez a Fidesz stratégiája mert máshogy nem tudják a fiatalokat megfogni. Nekik nem jó egy zsák krumpli.

2021. aug. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom így az idősebbeknek még több esélyük lesz a piacon. Ja nem.
2021. aug. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
31%

Ez nem a Fidesz stratégiája, ez már nagyon régóta óta müködik külföldi országokban (Svájcban pont 25 a korhatár, Angliában is ha jól emlékszem).

Ezt már évekkel ezelőtt ilett volna bevezetni...

Sok mindenért lehet köpködni a Fideszt de ez pont nem a "saját hülyeségük", ez konkrétan egy jó lépés, persze az átlag fiatal azt nem tudja hogy ez az EU-n belül nagyon sok országban így van ez nagyon régóta.

Megcsappan a fizud 25 után és?

Addig meg több marad a zsebedben ami fiatalként k**va jó (előbb le le tudsz lépni anyádéktól, többet viheted a csajod bulizni stb.).

2021. aug. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
22%

30-ig ki kellene tolni.


Akkor több értelme lenne.

2021. aug. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a jövőre tekintve jó, a fiatalok jobban megszedik maguk és hamarabb eltudnak végre menni innen. :D
2021. aug. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
84%

Jaja. Marhajó. Ide is leirom, mert mar volt kerdes korabban: en meg 33 eves gyermektelen ferfikent leadozhatom a fizetesem kb. 40%-at. Mert az EU-ban kb. nalunk a legmagasabb a munkaber utani ado.


Mert hat ugye en nem vagyok igazi kereszteny magyar. Mert nem csinaltam meg 8 gyereket. Szoval fizessek csak... mert igy se kedvezmenyes hitelt, se adokedvezmenyt, se semmire nem vagyok jogosult.

2021. aug. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
93%

#4

Na ja. Eddig is be lehetett volna. De pont a választások előtt jött a briliáns ötlet. Mily meglepő.


Legyél fiatal vagy szülj szüntelenül.

A méhed járjon ne a szád kb. 😅

2021. aug. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Oh, köszönöm, akkor rosszul tudtam.

Akkor ez olyan, mint ami most volt szja-mentesség a minimálbér szintig, aszerint is kaptam a fizetésem a gyakon (csak egy ezressel adtak többet, mint a minimálbér).

Lehet, h én vagyok most a pesszimista, de annyira nem örülök ennek az szja-mentességnek. A munkáltatók visszafognak élni, nem is kicsit, ez inkább nekik segítség. Nyilván a minimum adófizetésre fognak törekedni és azt fogják felvenni, aki ezt vállalja.....

2021. aug. 8. 22:06
 10/28 anonim ***** válasza:
86%
Ez komoly bérfeszültséget fog szülni sok munkahelyen. Aki már ott dolgozik 1-2 éve de még 25 alatti annak hirtelen ~30%-al meg fog nőni a fizuja?
2021. aug. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!