Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondhatok így a munkahelyemen?

Felmondhatok így a munkahelyemen?

Figyelt kérdés
Határozott idejű szerződésem van ami 2 évre szól. Kaptam 3 hónap próbaidőt, azonban az első 2 hetet szabadsággal kezdtem. (Nem én kértem, hanem így tudtak csak felvenni a beosztás miatt.) Azóta már dolgoztam egy hónapot, de nagyon nem tetszik ez a hely, mindenképp váltani szeretnék munkahelyet. Terhel engem emiatt valami plusz költség, tehát vissza kell fizetnem arányosan a 2 hét szabadságért kapott pénzt? Ilyen esetben hogy működik a felmondás?

2021. aug. 10. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell fizetned, a cég benyeli a veszteséget.
2021. aug. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
Próbaidő alatt indoklás nélkül felmondhatsz, a szabadságot abban az esetben kell rendezned, ha az éves arányos szabadság számán túlmentél.
2021. aug. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Próbaidő alatt fel tudsz mondani.

Ha időarányosan több szabadságot adott ki a cég, akkor így járt, nem vonhatja vissza az utolsó béredből.

2021. aug. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen felmondhatsz, nem sokat tud tenni a ceg a szabikkal kapcsolatosan ilyen esetben
2021. aug. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
Mi a lepontozás oka? #1 voltam.
2021. aug. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3%

Én nem pontoztalak le, de gondolom az hogy nem igaz amit mondasz.


Az utolsó fizetésből levonják, ha időarányosan több szabadnapot vettél ki, mint amennyi járna

2021. aug. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
#6 már pár éve törvény van rá, hogy a túladott szabadságot nem lehet a munkavállalótól vissza követelni. A cég felelőssége, hogy ezzel gazdálkodjon, ha többet ad ki, így járt.
2021. aug. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

Na a nagyokos 45%-os is lepontozott.


NEM lehet a fizetésből levonni egy fillért sem, ha a munkáltató volt olyan balfék, hogy időarányosan több szabadságot adott ki. Deal with it.

2021. aug. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

Igazabol pont hogy nincs torveny a tuladott szabadsagokat nem lebet visszavenni. Par hete olvastam valahol ezzel kapcsolatban egy cikket.


[link]


8as pont.


En nem ezt olvastam, egy masik cikkben is hasonloan irtak le. Tehat az mt nem rendelkezik kifejezetten arrol hogy nem lehet visszakovetelni a kiadott szabikat.


Más kérdés, hogy manapasag a gyakorlat az hogy sehol nem veszik vissza, pont azert mert nincs mibe kapaszkodni.

2021. aug. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!