Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Geoinformatikus mennyit...

Geoinformatikus mennyit keres? El lehet vele helyezkedni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Érdekel mint tudomány , viszont nem tudom mennyire életképes a szakma, pláne Magyarországon! Meg mondom őszintés állásportálokon nem nagyon találni állásajánlatot Geoiformatikusként.

2021. aug. 14. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

"a földmérés és más mérnöki tevékenységek, ahol a technológiai fejlődéssel hétköznapi lett a digitális mérőállomás, a lézerszkenner, a GNSS technológia használata. Ez a folyamat jellemzi a térképészet témakörét is; itt a térképkészítés, az automatikus térképezés fejlesztése emelhető ki."

.

Nagyon fejlett szakma Magyarországon. Gyakorlatilag az űrkutatáshoz is kapcsolódik, hiszen a Föld felszínt és a földalatti területeket a legfejlettebb eszközökkel mérik, térképezik.

Ha valóban érdekel a tudományterület, akkor vágj bele. Sokat kell tanulnod. Nagyon szerteágazó tudományterület.


"a menedzsment és a döntéselőkészítés csoportja, mely a legtöbb alkalmazást tudhatja magáénak. Legtipikusabb témakörei a természeti erőforrások nyilvántartása és adatkezelése, a tulajdon ellenőrzése és az adózás miatt fontos földhivatali-nyilvántartás, illetve a műszaki GIS egyik legnagyobb alkalmazóihoz tartozó közmű-nyilvántartás.


A térinformatika gyakorlati alkalmazásai természetesen máshogy is csoportosíthatók. Jó példa a tudományos tevékenységhez kötődő, természeti jelleg szerinti kategorizálás. A környezeti tényezőkhöz igazodó meteorológiai, talajtani, domborzati adatfeldolgozások mellett beszélhetünk összetettebb, a környezetérzékenységet értelmező elemzésekről is"

2021. aug. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Geoinformatikusként végeztem, azonnali palyaelhagyo vagyok. Szerintem Magyarországon esélytelen és felesleges, mert közepesen szarul fizet ahhoz képest , hogy STEM.

Ez nem szakma, hanem skill, ami sok mindent jól kiegészít, de önállóan semmire sem jó.

2021. aug. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem! Igen pont ez van bennem is hogy ez inkább egy skill és sok embert azt sem tudja mi az a geoinformatika mire jó.. mit tud egy geoinformatikus.. Igen lehet nem kezdem el... Inkább megpróbálok valami használhatóbb szakmát kitanulni amivel eltudok helyezkedni..
2021. aug. 14. 11:17
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
Én az msct fél év után ott hagytam és inkább dolgozni kezdtem, így csak geoinformatikus/térképesz szakirányos bsc-m van, az érdeklődési köröm és a munkám is inkább a kartográfiához kapcsolódik mint a geoinformatikához. Kezdő fizum 375br plusz cafeteria. Szaktársaim, akik befejezték az msc-t tudtommal mind elhelyezkedtek, közútnál, navigaciós szoftvert fejlesztő cegnél és műholdas felvételek feldolgozasával foglalkozó cégnél vannak. A szak levlistáján rendszeresen érkeznek állásajánlatok pályakezdőknek és gyakornoki állások is. Többen voltak akik ezután megcsinálták a földmérős szakot is a BME-en (nem tudom a pontos nevét). Szóval szerintem az elhelyezkedési lehetőségek nem rosszak. Pontos fizetéseket nem tudok de a geoinformatikával foglalkozó szaktársaim valószínűleg jobban keresnek nálam, pedig szerintem az én fizum sem olyan rossz kezdésnek.
2021. szept. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a nevében ott az informatika ne vezessen meg, nem olyan keresett mint egy rendes infós szak, közel sem. Nekem van ilyen ismerősöm, építkezésekre van kiszórva, a munkásoknak adja meg a csarnokoknak, utaknak a pontjait a helyszínen. De egy keresetttebb szakember sajnos többet keres nála.
2022. jan. 28. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!