Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltatóm rám akar sózni...

A munkáltatóm rám akar sózni egy új munkakört, amit némileg már csinálgattam, de most teljes felelősséggel, és új munkaköri leírással a nyakamba sózza. Kérhetek-e fizetésemelést?

Figyelt kérdés
2008. dec. 10. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bizony ,bizony,ne akarjon ingyé többet dolgoztatni!Szólj neki,ne fogadd el enélkül mert akkor be fog húzni a csőbe!Sőt neki kellett volna felajánlani a több pénzt,ha téged akar!!
2008. dec. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérhetsz fizetésemelést, de nem feltétlen kell adnia akkor sem, ha ez több munkával jár.
2008. dec. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a munkaköre változik a munkavállalónak, akkor azt csak mindkét fél akaratával egyező szerződésmódosítással tudja a "nyakadba sózni". Tehát nem igaz, hogy nem KELL adnia. Ez kompromisszumon múlik.
2008. dec. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj vele! Ne ess az én hibámba. Az első évben csak étteremvezető voltam, másodikban megkaptam a recepciót is, a könyvelés előkészítéssel és az értékesítéssel együtt. Harmadik évben rendezvényszervezés, munkabeosztások munkafolyamatok megszervezése, árurendelés, Haccp. Most pedig mindez együtt, plusz partnerekkel kapcsolattartás, könyvelés előkészítés.

Persze semmivel sem keresek többet, mint a többet, mint amikor még egy munkaköröm volt. Utólag már nem tartom fairnek szólni, az elején kellett volna, de olyan szépen fokozatosan kaptam meg a plusz munkákat, hogy észre sem vettem.

2008. dec. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérj de gondosan készítd elő a terepet. A főnök személyiségének ismerete nélkül nehéz pontos tanácsot adni. Arra kell figyelni, hogy ne zárkózz el mereven az új feladattól. Az "azért nem megy mert", "ez már nem fér bele" kifejezéseknek negatív felhangja van, de a magyar munkavállalók előszeretettel használják. A "meg tudnám oldani, de", "van rá lehetőség, azonban", "örömmel, bár"

kifejezés párosok a pozitív hozzáállást vetítik elő.

Kicsit lehet füllenteni is, ha a főnök nem ismeri részletiben a magánéletet.

Én kaptam már úgy fizetésemelést, hogy azt mondtam : Főnök, szívesen megcsinálom a feladatot. Tudom, hogy nem tud sokat fizetni, ezért kénytelen vagyok gyakran másodállásban dolgozni. Ha elvállalom a feladatot - szíves örömest, mert ez egy érdekes munka - akkor viszont kevesebb lesz a pénzem, mert nem tudom folytatni a másodállást. Nem szeretnék anyagilag rosszabbul járni, ugye megérti ?

Ha elfogadja az érvelést, akkor lehet alkudozni a pénzen. Mindig kicsit többet kell kérni, hogy a lealkudás után is pénzénél legyen az ember.

Ha nem fogadja el az érveket és bunkó módon viselkedik, akkor is könnyebb kihátrálni valamilyen szöveggel egy ilyen jellegű kérésből, mint a "ha nem ad több pénzt felmondok" típusú felindult fenyegetőzésből.

2008. dec. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Azt hiszem a legteljesebb valaszt a www.fizetesemeles.hu weboldalon talalod meg.
2008. dec. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!